Janda z wizytą w Tarnowie

"Danuta W." - reż. Janusz Zaorski - Teatr Polonia

Spektakl w wyk. Krystyny Jandy zobaczymy 4 lutego o godz. 18.00. - Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek - mówi aktorka.

"Danuta W." to jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych i towarzyskich w Polsce w 2012 roku. Scenariusz monodramu oparty został na autobiograficznej książce Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice". Książka wydana przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa okazała się wydawniczym hitem.

W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi - jak zawsze naturalna i silna - zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

Książka "Marzenia i tajemnice", wydana jesienią ubiegłego roku, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, stała się nie tylko wydarzeniem medialnym, lecz także gorącym tematem społecznym. Danuta Wałęsa przerwała milczenie, ale oddała głos wszystkim kobietom. Czytelniczki odnajdują w niej swoje losy i idą za głosem Autorki. To zaskakujące zjawisko kulturowe, które wciąż żyje.

***

Bilety dostępne są w kasie Teatru. Można je również zakupić przez internet - https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/danuta-w---teatr-polonia-1355259549 . Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne - tel. 14 688 32 87, tel/ kom. 784 976 026.

(-)
Materiał Teatru
1 lutego 2013

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia