Jasne i ciemne strony macierzyństwa

"Projekt: Matka" - reż. Mateusz Przyłęcki - Teatr Kana w Szczecinie

Za pośrednictwem serwisu "Polak potrafi" Teatr Kana stara się pozyskać pieniądze na realizację spektaklu "Projekt: Matka". - To przewrotna, pełna ironii i poczucia humoru opowieść o młodych matkach, na podstawie tekstów blogerek - zapowiadają aktorki i reżyser.

"Projekt: Matka" to przewrotna, pełna ironii i poczucia humoru opowieść o młodych matkach, odkrywających jasne i "ciemne" strony macierzyństwa, uroki i trudności bycia mamą, opowieść o ich zmaganiach z samym sobą i otaczającym światem, z wyobrażeniami i oczekiwaniami na temat bycia dobrą mamą. Czy dobra, kochająca mama może sobie pozwolić na chwile słabości? Czy może czuć się bezradna i zagubiona, wściekła i sfrustrowana? Czy ma prawo wyrażać swoje emocje? W spektaklu chcemy się też przyjrzeć temu, jak młode mamy funkcjonują w naszym społeczeństwie. Czy mają przestrzeń i warunki do swobodnego wyrażania siebie i realizacji swoich potrzeb (poruszamy na przykład temat karmienia piersią w miejscu publicznym)? Czy Państwo wspiera je w opiece nad dziećmi i w powrocie do pracy?

Spektakl jest adresowany przed wszystkim do kobiet. Dla tych, które doświadczają macierzyństwa może stać się wsparciem i sposobnością do odreagowania trudnych, ukrywanych emocji. Dla tych, które dopiero planują zajście w ciążę może stać się źródłem wiedzy i i mamy nadzieję, zachętą do bycia mamą. Przesłanie naszego spektaklu jest takie - macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne, towarzyszą mu bardzo silne stany emocjonalne, od euforii po depresję, ale na pewno warto go doświadczyć. Na spektakl zapraszamy też mężczyzn - partnerów, mężów, ojców a także singli. Mamy nadzieję, że nasz spektakl pozwoli Wam lepiej zrozumieć Wasze obecne i przyszłe partnerki i jeszcze mocniej je pokochać.

Scenariusz spektaklu jest kompilacją tekstów mam, które swoje doświadczenia związane z macierzyństwem opisują na blogach (wykorzystujemy m. in. teksty z blogów - "Macierzyństwo bez lukru", "Matka Sanepid", "Krystyno, nie denerwuj matki!").

Premiera spektaklu planowana jest na 19 września 2014 roku w Teatrze Kana w Szczecinie.

(-)
Materiał Teatru
26 czerwca 2014

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia