Jazzowe Andrzejki w twoim teatrze

Mój Teatr w Poznaniu

Mój Teatr w Poznaniu zaprasza widzów na wyjątkowy wieczór andrzejkowy. Po spektaklu "Faceci na wybiegu" czeka na widzów jazzowo-bluesowy koncert grupy Zjeżyc.

ANDRZEJKI
Pakiet: spektakl „Faceci na wybiegu" oraz koncert bluesowo - jazzowy grupy Zjeżyc w składzie: Aleksandra Skirecka, Robert Katafiasz, Piotr Szurkiewcz, Marek Zgaiński,
Termin:
29 XI godz. 18.00
Cena za pakiet 50 zł / 1 os. – płatność przelewem lub gotówką w teatrze do 21 listopada 2014

„Faceci na wybiegu"
Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Obsada: Anna Biniak, Wiesław Krupa, Mariusz Puchalski
Mężczyźni żyją w przekonaniu, że znają się na kobietach, tylko, że jedni się z tym nie obnoszą, a inni przechwalają, ale tylko w towarzystwie innych mężczyzn. Gdyby któryś facet w towarzystwie kobiet stwierdził, że zna się na kobietach to zostałby zwyczajnie wyśmiany. Podobno Freud na łożu śmierci stwierdził, że badając całe życie psychikę kobiet może o nich powiedzieć wszystko, z wyjątkiem jakie są naprawdę...
Terminy:
11 XI godz. 19.00
14 XI godz. 20.00
22 XI godz. 20.00
23 XI godz. 17.00

„Kobieta i mężczyzna, czyli przebojowy pojedynek"
Gościnny spektakl muzyczno kabaretowy. Znane piosenki w zaskakującej interpretacji i dowcipne dialogi zapewnią dobrą rozrywkę na jesienny wieczór.
Wykonawcy: Izabella Tarasiuk i Dariusz Taraszkiewicz
Termin:
9 XI godz. 19.00

„Porteret z magnolią"
scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
obsada: Izabella Tarasiuk i Janusz Andrzejewski
Relacje między kobietą i mężczyzną nie są proste, nawet w pozornie prostych sytuacjach, na przykład, gdy trzeba pozmywać naczynia albo wynieść śmieci, Ale gdy sytuacja jest bardziej złożona, relacje również się komplikują - na przykład, gdy kobieta jest modelką a mężczyzna malarzem. Tu pole konfliktu znacznie się poszerza, on na przykład prosi, żeby ona siedziała nieruchomo a ona się wierci, jak to kobieta... „Portret z magnolią" to komedia ukazująca właśnie ten skomplikowany rodzaj relacji. Odpowiada również na pytania: jak powstał kubizm. Dlaczego Modigliani tworzył wyłącznie akty i portrety kobiet. I dlaczego Krzyk Muncha jest pełen takiej ekspresji...
Spektakl wyprodukowany przez Mój Teatr w kooperacji ze „Sceną z bliska itja"
Terminy:
8 XI godz. 20.00
21 XI godz. 20.00
30 XI godz. 19.00

„Randka w ciemno"
Scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
Obsada : Katarzyna Węglicka i Tadeusz Falana
Ta przewrotna komedia jest próbą odpowiedzi na zasadnicze pytanie – jak uniknąć nudy i rutyny w małżeństwie z dwudziestoletnim stażem, albo jak do tego nie dopuścić, gdy związek dopiero się zaczyna. Mamy nadzieję, że przedstawienie rozbawi Was i pozwoli uniknąć sporych kosztów związanych z wizytami w gabinetach terapeutycznych.
Termin:
7 XI godz. 20.00
16 XI godz. 19.00
22 XI godz. 18.00
24 XI godz. 20.00

„Rokendrol albo mów mi teściu"
Scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
Obsada : Aleksandra Skirecka, Tadeusz Falana, Wiesław Krupa
Relacje z teściową zostały bardzo dokładnie i wielokrotnie opisane w literaturze popularnej i fachowej, doczekały się też niezliczonej ilości dowcipów. Osoba teścia jest w tym względzie wyraźnie dyskryminowana, naprawdę kim jest teść nikt nie wie. „Rokendrol" to komedia której bohaterem jest teść, ma on swój skarb czyli córcię, a ona ma chłopaka. W psychologii nazywa się taką sytuację pojedynkiem dwóch samców alfa, ja powiem, że to jest właśnie rokendrol, zwłaszcza, że teść jest mocno odjechaną gwiazdą rocka.
Terminy:
6 XI godz. 20.00
10 XI godz. 20.00
15 XI godz. 18.00
15 XI godz. 20.00
17 XI godz. 20.00
20 XI godz. 20.00
30 XI godz. 17.00

„Usta Angeliny"
Scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
Obsada: Agnieszka Różańska, Katarzyna Terlecka
Odpowiedź na pytanie jak być piękną i młodą jeszcze nigdy nie była tak prosta. Udzielają jej codziennie niezliczone reklamówki kosmetyków, można ją znaleźć w salonach odnowy, klinikach chirurgii plastycznej... Tylko, po co być piękną i młodą? Dla lepszego samopoczucia, bo tego oczekują mężczyźni, czy w końcu, bo taka panuje moda... Bohaterki sztuki kreowane przez Agnieszkę Różańską i Katarzynę Terlecką w ironiczny i zabawny sposób rozprawiają się z presją „kultu młodości", przy okazji nie oszczędzając też mężczyzn, którym po nocach śnią się usta Angeliny.
Terminy:
16 XI godz. 17.00
28 XI godz. 20.00

„Zastępstwo"
Scenariusz: Artur Beling, Marek Zgaiński, reżyseria Marek Zgaiński
W roli głównej Tadeusz Falana
To nieco absurdalna komedia oparta na klasycznej intrydze. Ona i on kochają się i pragną się pobrać by żyć długo i szczęśliwie, ale jej ojciec jest przeciwny temu związkowi. Sytuacja komplikuje się gdy dochodzi do morderstwa... W sztuce tej następuje pewna gra konwencją, a dynamicznie zmieniająca się sytuacja na scenie, wciąga widza w ciąg zdarzeń momentami paradoksalnych.
Termin:
8 XI godz. 18.00

„Związek partnerski"
scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
obsada: Izabella Tarasiuk i Katarzyna Terlecka
Ludzie tak już mają z natury, że lubią tworzyć związki. Jak kopią piłkę to tworzą związek piłki nożnej, jak hodują kury to tworzą związek hodowców drobiu. Jak są partnerami zakładają związek partnerski. I choć ten związek robi cię coraz bardziej popularny, nie może doczekać się należytych regulacji prawnych, jakie mają, na przykład, akwaryści zrzeszeni w związku. Obawy decydentów są bezzasadne, bo związek partnerski nie różni się zbytnio od związku małżeńskiego, a jeśli już to w drobnych niuansach. Komedia „Związek partnerski" pokazuje właśnie te drobne różnice. I udowadnia, że mimo wszystko można stworzyć taki związek partnerski, który jest jak stare, dobre małżeństwo.
Terminy:
9 XI godz. 17.00
27 XI godz. 20.00

Bilety na spektakle zł można kupić w kasie teatru przed spektaklem lub online, można też zamówić mailem: biuro@mojteatr.pl lub telefonicznie oraz wysyłając sms: 604 111 755, 668 85 64 44
Mój Teatr, ul. Gorczyczewskiego 2, Poznań

(-)
Materiał Teatru
27 października 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia