Jeden weekend - dwa spektakle

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu to aż dwie propozycje. Pierwsza z nich, adresowana do młodzieży, to spektakl pt. "Zrozumieć Giaura", który zostanie zaprezentowany w sobotę 7 kwietnia o godzinie 18:00. Natomiast w niedzielę, 8 kwietnia o godzinie 12:30, zapraszamy na "Wroga" w reżyserii Bartosza Kurowskiego.


Spektakl "Zrozumieć Giaura" w reżyserii Martyny Majewskiej to uwspółcześniona wersja poematu George'a Byrona pt. "Giaur" sprzed 200 lat. Reżyserka, przenosząc akcję w dzisiejsze czasy udowadnia, że temat, który wzięła na teatralny warsztat jest wciąż aktualny. Widz ma możliwość konfrontacji z romantycznymi bohaterami Byrona poprzez podobne przeżycia emocjonalne. Martyna Majewska buduje wspólną „platformę" zarówno dla Byronowskich bohaterów (Giaura, Hassana i Leili), jak i współczesnych odbiorców, do których należą dzisiejsi gimnazjaliści.

Nadchodzący weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu to również propozycja spektaklowa dla najmłodszych a jest nią przedstawienie Bartosza Kurowskiego zatytułowane "Wróg". Spektakl podejmuje temat wojny, ukazując jej nonsens i niezawinione cierpienie zwykłych uczestników działań wojennych. Okazuje się, że żołnierze, mimo to, że walczą na wrogich frontach, mają te same marzenia, przemyślenia, podobną wrażliwość.

Każdy z nich jest zwyczajnie CZŁOWIEKIEM.

 

(-)
Materiał Teatru
4 kwietnia 2018

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...