Jedna zamiast czterdziestu

"Wielki apetyt, czyli monolog na 40 postaci" - reż. Paweł Aigner - Teatr Studio Buffo

Katarzyna Kwiatkowska najbardziej znana jest z programu "Szymon Majewski Show", gdzie wykorzystuje swój talent parodystyczny, wcielając się m.in. w Dodę

Poza występami w Akademii Teatralnej oraz dwoma rolami w warszawskim Dramatycznym i w Teatrze im. Kochanowskiego w Radomiu nie ma doświadczenia scenicznego. Tym ciekawiej zapowiada się jej pierwszy monodram, który pod okiem Pawła Aignera przygotowuje w Studio Buffo.

Zadanie jest wymagające, ponieważ aktorka zagra podczas jednego wieczoru 40 różnych ról. Będzie m.in. gangsterem, żoną ambasadora Japonii, namolnym asystentem sławnej polskiej piosenkarki oraz pomocnikiem arabskiego szejka.

Tekst komedii napisała Becky Mode. Sztuka z powodzeniem wystawiana była w Nowym Jorku, a później także w teatrach w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Austrii. Do polskich warunków zaadaptowała ją Bożena Intrator.

Główną bohaterką jest bezrobotna aktorka, która czekając na życiową rolę, dorabia w renomowanej restauracji. Pracuje na zapleczu, przyjmując telefoniczne rezerwacje. Wszyscy sławni i bogaci dzwonią do niej, by załatwiła im stolik w najlepszym lokalu w mieście. Bywają brutalni i napastliwi. Czy aktorce uda się wyjść z tego starcia obronną ręką?

Twórcy widowiska zapowiadają dobrą zabawę. Spektakl ma podobno w ironiczny sposób komentować świat rodzimego show-biznesu i naszych celebrytów.

Julia Rzemek
Rzeczpospolita
24 marca 2010

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia