Jesień w Teatrze

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Złota polska jesień tuż, tuż. A jesienią zapraszamy Państwa do... Teatru. Nowy sezon artystyczny rozpoczynamy już w pierwszych dniach września recitalami Jagi Wrońskiej - lubianej artystki krakowskiego lochu Camelota, obdarzonej fantastycznym niepowtarzalnym głosem i wielką charyzmą.
4 września godz. 19.00 - "Ulica Piaf"
5 września godz. 19.00 - "Shabes Shalom" (piosenki żydowskie)

W rozpoczynającym się sezonie nie zabraknie nowych spektakli, świetnych twórców i - mamy nadzieję - niezapomnianych wrażeń. Na afisz powrócą też tytuły znane Państwu z poprzednich miesięcy: m.in. „Skrzypek na dachu”, „Piaf”, „2084”, „Królowe Brytanii”, „Hiob”, „Wujaszek Wania”, „Prywatna klinika” czy „Wszystko o kobietach”.
Tej jesieni szczególnie polecamy Państwa uwadze nasz nowy musical "Carmen Latina", który miał swoją polską prapremierę 20 czerwca. Po wakacyjnej przerwie spektakl wznowimy już 18 września. Na dużej scenie znowu zabrzmią porywające, znane wszystkim doskonale hity wersji operowej, w nowej uwspółcześnionej aranżacji (kolejne przedstawienia 19, 22, 23, 24, 25, 26 września).
Nie zapominamy także o najmłodszych widzach. Kilka dni temu ruszyły próby do „Czerwonego Kapturka” Agaty Sowy w reżyserii Jacka Malinowskiego. Myślicie, że na wylot znacie tę historię? Nic bardziej mylnego… Na naszej scenie ta klasyczna bajka pojawi się w całkowicie nowej wersji, opowiedzianej lekko, barwnie i z humorem.
Premiera już 26 września o godz. 13.00 na Scenie Fraszka.

A w październiku czeka nas prawdziwa uczta - IX Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski... Oprócz spektakli w wykonaniu zaproszonych gości (z Rumunii, Szwecji, Słowacji, Katowic, Opola), będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć naszą, polsko-węgierską wersję "Iwony, księżniczki Burgunda", nad którą w tej chwili pracuje w radomskim Teatrze Mate Szabo - młody, uznany i utalentowany reżyser z Budapesztu. Premierą „Iwony” 16 października uroczyście zainaugurujemy Festiwal.
Tym spektaklem na scenie Teatru Powszechnego zadebiutuje dwójka naszych nowych, młodziutkich aktorów, absolwentów krakowskiej PWST - Karolina Michalik (jako tytułowa Iwona) i Andrzej Popiel (w roli Cyryla).

Oczywiście po wakacyjnej przerwie wracają także nasze cykle czytań – Czytanie poezji,  Czytanie świata (od listopada) oraz Bajkowe niedziele (od września).
Wszystko wskazuje zatem na to, że najbliższej jesieni w Teatrze będzie się wiele działo! Już dziś zapraszamy do zapoznania się z repertuarem oraz rezerwacji biletów w kasie teatru lub za pośrednictwem portalu eBilet.
Ruszamy pełną parą już we wrześniu! Bądźcie z nami!


Materiał nadesłany
27 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...