Jesień z Pleciugą

Świętujemy 60-lecie Teatru Lalek "Pleciuga"

Świętowanie czas zacząć! W związku z nadchodzącym jubileuszem Teatr Lalek "Pleciuga" przygotował nie lada atrakcje dla małych i dużych. W jesienne wieczory fontanna multimedialna przy Pleciudze zamieni się w miejsce, gdzie prezentowane będą nagrania tekstów bajek i wierszy dla dzieci. Ma to zachęcić rodziców do czytania swoim pociechom.

Odbędzie się również cykl warsztatów 60+6 przygotowanych dla dziadków i wnucząt w wieku 6 lat, w terminach: 5-6 października, 12-13 października, 19-20 października, 26-27 października oraz 9 listopada (pokaz). Także starsze dzieci i młodzież znajdą coś dla siebie. Warsztaty cyrkowe, aktorskie i street artowe będą prowadzone w terminach: 28 września, 5 października, 12 października, 19 października, 26 października oraz 9 listopada (pokaz). W weekend poprzedzający premierę „Bajek samograjek" w reż. Anny Augustynowicz będą miały miejsce otwarte pokazy efektów pracy podczas warsztatów, a następnie uczestnicy warsztatów, publiczność i wszyscy chętni wezmą udział w paradzie ulicznej z postaciami z „Bajek samograjek".

Wokół jubileuszu ponadto odbywać się będą wystawy, happeningi, projekcje filmowe w kinie Pionier, a także gra miejska „Śladami teatru". To gra będąca wycieczką po Szczecinie, w trakcie której ujawni się teatralna tkanka obecna w przestrzeni miasta.
Będzie można również wziąć udział w panelu dyskusyjnym (14-16 listopada 2013) poświęconym Teatrowi Lalek "Pleciuga", jego obecnej pozycji i planach na przyszłość. Jesień to także, a właściwie przede wszystkim czas premier. Scena dla dorosłych 20 września zaprasza na "Stworzenia sceniczne", spektakl opisujący sytuację kobiet-aktorek w XVII- wiecznym teatrze.

I wreszcie jubileuszowa premiera 16 listopada - "Bajki samograjki" w reż. Anny Augustynowicz, czyli spotkanie z wierszami Jana Brzechwy. Szykuje się moc wrażeń!

 

Patrycja Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
12 września 2013

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...