Jesienna premiera w Kwadracie

"Co ja Panu zrobiłem, Pignon?" - reżyseria: Wojciech Adamczyk - Teatr Kwadrat

Jesienny sezon artystyczny w Teatrze Kwadrat rozpocznie się od premierą. Trwają próby do sztuki francuskiego mistrza współczesnej komedii Francisa Vebera. Septkal "Co ja Panu zrobiłem, Pignon?" reżyseruje Wojciech Adamczyk. W obsadzie zobaczymy m.in. Pawła Wawrzeckiego, Grzegorza Wonsa, Andrzeja Grabarczyka i Marka Siudyma.

W pewnym francuskim mieście zmobilizowano wszystkie siły porządkowe. Do sądu ma być dowieziony świadek zeznający przeciwko wysoko postawionym w hierarchii świata przestępczego osobom. Proces ściągnął uwagę przedstawicieli mediów, samych fotografów stawiło się blisko trzystu. W hotelu naprzeciw sądu pojawiają się dwaj mężczyźni : zawodowy fotograf Francois Pignon (Wawrzecki) i Ralf Milan (Wons), zawodowy morderca. Ralf otrzymał zlecenie wyeliminowania skruszonego gangstera. Pignon teoretycznie ma zrobić zdjęcia świadka, ale w rzeczywistości chce wykorzystać służbowy wyjazd do odzyskania żony Luizy, która odeszła do swojego terapeuty, właściciela kliniki psychiatrycznej właśnie w tym mieście. Ralf i Pignon otrzymują sąsiadujące ze sobą pokoje. Dzielą ich tylko zamknięte na klucz drzwi. Kiedy te drzwi nagle się otworzą, najwyższej klasy farsowa maszyneria zostanie wprawiona w ruch... 

Francis Veber jest autorem m.in. takich komediowych majstersztyków jak "Pechowiec", "Plotka", "Dublerzy", "Kolacja dla głupca" czy "Zbiedzy". Wiele z jego scenariuszy posłużyło hollywoodzkim producentom do stworzenia kasowych przebojów, jak choćby nominowana do Oscara w 1980 roku "Klatka szaleńców". 

Premierę "Co ja Panu zrobiłem, Pignon?" W Teatrze Kwadrat zaplanowano na 19 września.

isz
kulturaonline.pl
20 sierpnia 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia