Jesienne premiery

propozycje Teatru Barakah w Krakowie

6 października w Teatrze BARAKAH odbędzie się premiera prasowa monodramu "Kłamczucha" w reżyserii Andrzeja Sadowskiego, w wykonaniu Anny Piróg-Karaszkiewicz. Jest to klasyczny thriller, którego akcja dzieje się w policyjnej sali przesłuchań.

9 listopada będzie z kolei dniem prapremiery chorwackiej sztuki "Martwe wesele" autorstwa Asji Srnec Todorović w reżyserii Any Nowickiej. Tekst został specjalnie przetłumaczony dla Teatru BARAKAH przez Agnieszkę Cielestę i Leszka Małczaka. Dramaty Asji Srnec Todorović są mroczne, przygnębiające, pesymistyczne. W dużej mierze wynika to zapewne z bolesnych doświadczeń autorki oraz trudnej najnowszej historii jej kraju. W tekstach jej pełno jest powtarzających się motywów, słów-kluczy, stałych symboli. 

14 grudnia w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Moniki Kufel odbędzie się premiera monodramu "Nieudane randki" Theresy Rebeck. Reżyseruje Ana Nowicka, scenografią i oczywiście wykonaniem zajmuje się Monika Kufel. "Nieudane randki" to komedia kryminalno-romantyczna o nadziei na miłość (lub tylko ułożenie sobie życia) i walce o przetrwanie.

28 grudnia, czyli tuż przed Sylwestrem, w ramach projektu Cinema Project, Teatr BARAKAH i Cinema Paradiso zaprezentują nowy multimedialny pokaz "Erotico".

Będzie to niemieckie kino z lat 20 o tematyce, jak można się domyślić, erotycznej, z muzyką na żywo graną w trakcie projekcji.

W ostatni weekend września w ramach cyklu Dramatorium zaprezentujemy sztukę Rolanda Topora "Zimą pod stołem" oraz opowiadania Jorge Luisa Borgesa i Williama Soroyana.

Od października Dramatorium odbywać się będzie w każdy poniedziałek. Rozpoczniemy czytaniem pierwszego odcinka powieści "Szmira" Charlesa Bukowskiego (łącznie będzie ich pięć). W planach są również opowiadania Ladoslava Klimy, Wiktora Pielewina, Guy\'a de Maupassanta. Planujemy też kolejne sztuki, bajki oraz coś, o czym jeszcze nie napiszemy, ale nikt się tego nie spodziewa.

Szczegółowy repertuar znajdziecie Państwo na stronie www.teatrbarakah.com

Zapraszamy również na naszego facebooka, gdzie m.in. konkursy, w których można wygrać wejściówki do teatru. https://www.facebook.com/TeatrBARAKAH

 Przede wszystkim zaś zapraszamy na Szeroką 6!

(-)
Materiały Teatru
6 września 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...