Jesienne spotkania ze sztuką monodramu

"Weekend z monodramem" w Teatrze Groteska

W ostatni weekend października zapraszamy do Teatru Groteska na niezwykłe jesienne spotkania ze sztuką monodramu.

Zaprezentujemy dwa przedstawienia:

"Lataj z Krystyną" w wykonaniu doskonałej Aldony Jankowskiej

25, 27 października, godz. 19:00)

Po wakacyjnej przerwie wrócił do repertuaru, cieszący się olbrzymią popularnością, spektakl pt. "Lataj z Krystyną" w wykonaniu wielokrotnej laureatki nagród publiczności na festiwalach teatralnych, gwiazdy Teatru Kwadrat, popularnej z programów i seriali telewizyjnych - Aldony Jankowskiej. Artystka zasłynęła znakomitymi parodiami m.in. posłanki Hojarskiej, Zyty Gilowskiej i Ojca Rydzyka w programie "Szymon Majewski Show". Prawdziwą popularność przyniósł jej serial TVN "Julia", gdzie zagrała rolę Bożenki, którą pokochali widzowie zwłaszcza za słynne "Kotenieńku". Obecnie można ją podziwiać w TTV w komedii "Bar u Danuśki".

Spektakl Aldony Jankowskiej, to tragikomedia opowiadająca o tym, do czego może doprowadzić pozornie błaha idea, brana absolutnie na poważnie. Jak to się dzieje, że przeciętni, dobrzy ludzie, żyjący "tu i teraz", nie mogąc znieść rzeczywistości są w stanie posunąć się do radykalnych rozwiązań, żeby ją zmienić?

Na to pytanie Aldona Jankowska szuka odpowiedzi, a przy tym opowiada niezwykle zabawną historię, mając jak zwykle mocnego asa w rękawie.

"Zagraj to jeszcze raz... - sam" na motywach "Play It Again - Sam!" Woody'ego Allena

26 października, godz. 19:00

Spektakl w sposób komediowy opowiada o rozterkach niespełna 30-letniego mężczyzny stojącego w obliczu porzucenia przez ukochaną kobietę. Snując fantazje oraz monologi wewnętrzne stara się on znaleźć najlepszą receptę na dalsze nieoczekiwane życie.

Próba odnalezienia kolejnej partnerki życiowej okazuje się poszukiwaniem samego siebie, a dylematy z tym związane stają się walką o dominację pomiędzy sprzecznymi skłonnościami ludzkiej natury.

Gra aktorska wzbogacona została różnorodnymi technikami lalkowymi: maski, manekiny, "pyskówki".

Dla miłośników pełnego ironii, inteligentnego humoru Woody'ego Allena.

Na spektakle w ramach "Weekendu z monodramem" obowiązują promocyjne ceny - 25 zł dla wszystkich, którzy wydrukują specjalny kupon i pokażą go w kasie Groteski.

Kupon dostępny na stronie Teatru Groteska http://www.groteska.pl/aktualnosci/25-27-pazdziernika-2013-weekend-z-monodramem-w-grotesce

(-)
Materiał Teatru
25 października 2013

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia

Polskie Orędzie na Mię...
Svitlana Oleshko
W tym roku autorką Orędzia Polskiego ...