Jest jak jest, nie będę się buntował

Emilian Kamiński przyjął odznaczenie od prezydenta Dudy

– To jest demokratycznie wybrany prezydent w wolnych wyborach. Mnie demonstracje nie interesują – mówi w wywiadzie dla Wirtualnej Polski aktor Emilian Kamiński, który odebrał medal zasłużonego dla kultury z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Tak tłumaczy, dlaczego nie poszedł śladem wielu artystów i nie zbojkotował uroczystości.

Emilian Kamiński wspomniał, że od 1989 roku przyjął odznaczenie z rąk każdego kolejnego prezydenta, z wyjątkiem gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Jak powiedział, Andrzej Duda został prezydentem w wyniku demokratycznych wyborów, dlatego nie widział powodu, by nie wziąć udziału w uroczystości.

Zaznaczył też, że oprócz niego w Pałacu Prezydenckim obecni byli inni artyści: Halina Frąckowiak, Marek Krajewski, Bernard Ładysz, Jerzy Maksymiuk i Krystyna Prońko.

– Ja nie lubię polityki. Ja się nie będę buntował – jest jak jest no i dobra – skomentował Emilian Kamiński.

Aktor rozpoczął karierę w 1975 roku w Teatrze na Woli. Dwa lata później zadebiutował na szklanym ekranie w filmie "Akcja pod Arsenałem". W 2009 roku założył Teatr Kamienica. Każdego 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w sieci krąży nagranie Emiliana Kamińskiego sprzed lat zatytułowane "Bluzg na Jaruzelskiego".

Anna Dryjańska
naTemat
28 października 2019

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...