Jeszcze tylko przez kilkanaście dni

6. Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Pociąg do Miasta - Stacja Miasto" - 3-8 sierpnia w Gdyni

Jeszcze tylko przez kilkanaście dni Teatr Gdynia Główna przyjmuje zgłoszenia do udziału w szóstej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Pociąg do Miasta - Stacja Miasto", która odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia w Gdyni. To ostatnia szansa, żeby przedstawić trójmiejskiej publiczności swój spektakl i zaprosić widzów do dyskusji i wspólnego przeżywania sztuki.


Na zgłoszenia czekamy tylko do końca marca! Konkurs skierowany jest do teatrów offowych z terenu całej Polski (interesują nas również pozarepertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które nie boją się działać na przekór obowiązującym trendom, świadomie balansują na granicy nowoczesnego teatru i nieustanie poszukują nowych sposobów artystycznej ekspresji.

W tym roku "Pociąg do Miasta" stanie na stacji "Miasto", szukamy więc przedstawień opowiadających o miastach w kontekście ich historii i architektury, czy też takich, gdzie właśnie miasto będzie głównym bohaterem. Temat festiwalu rozumiemy wyjątkowo szeroko, czekamy więc także na propozycje teatralne skupiające się na aktualnych problemach mieszkańców. Wyjdziemy z teatrem do widzów i zaprosimy ich do fascynującego szukania kontekstów i wspólnego przeżywania sztuki!

Szósta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu organizowana jest pod nazwą "Stacja Miasto" i przedstawi oryginalne, odważne i różnorodne spektakle skupione na szeroko rozumianych miejskich tematach. Nazwa zobowiązuje, wyjdziemy więc z murów teatru i zaprezentujemy przedstawienia w interesujących architektonicznie czy też historycznie i nietypowych rejonach Gdyni.

Podczas sześciu festiwalowych dni (3-8 sierpnia) zaprezentujemy gdyńskiej publiczności łącznie dwanaście przedstawień, najciekawszych propozycji polskich teatrów offowych. Forma prezentacji teatralnych ułatwi dotarcie do szerokiego grona odbiorców, którzy otrzymają szansę na zapoznanie się z twórcami, ideami we współczesnym teatrze, poznanie różnych estetyk. Rezygnacja z typowej konwencji, gdzie sztukę ogląda się w teatralnych murach i z teatralnego fotela sprawi, że festiwal stanie się miejscem otwartego dialogu, wymiany poglądów i dyskusji na tematy związane ze współczesnością.

Szóstej edycji Festiwalu towarzyszyć będzie (już po raz trzeci) krytyka teatralna. Pod okiem doświadczonego redaktora uczestnicy poznają tajniki pisania recenzji teatralnych. Powstałe podczas Festiwalu teksty będą regularnie publikowane na specjalnym blogu teatralnym.

Już po raz drugi Festiwalowi będą towarzyszyły prezentacje spektakli Teatru Gdynia Główna dla najmłodszych widzów, które poprzedzą wieczorne przedstawienia. Nasz Festiwal stanie się więc propozycją kulturalną dla całej rodziny.

Szukajcie nas w Gdyni od 3 do 8 sierpnia 2020!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

(-)
Materiał organizatora
20 marca 2020

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia

" frameborder="0" allowfullscreen>
20. Festiwal Teatru Po...
Ewa Wiśniewska
Spotkanie laureatów Wielkiej Nagrody ...