Jeszcze w marcu poznamy laureatów

Konkurs o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka - 2019

Eksplozje, siedmiu wspaniałych i "The Coals" grające do samego końca! 14 marca poznamy laureatów Nagrody im. Andrzeja Munka w kategoriach "Najlepsza Reżyseria" i "Najlepsze zdjęcia".


14 marca podczas rozstrzygnięcia Konkursu im. Andrzeja Munka nastąpi małe trzęsienie ziemi, niekontrolowane spięcie z wybuchem bezpieczników i bez możliwości ewakuacji publiczności. Będą za nim stali debiutanci. 24 nominowanych twórców, którzy postanowili wysadzić w filmowej formie, to co znają, aby powiedzieć to, w co wierzą!

Bez gaszenia emocji, nieszczerych subtelności, drętwej mowy, a więc i bez prowadzącego! Taki będzie ostatni wieczór tegorocznego konkursu. Uroczystość otworzy rektor Mariusz Grzegorzek, a w roli gospodarzy wystąpi siedmiu wspaniałych: Bogdan Dziworski, Bronka Nowicka, Jan Komasa, Maria Ornaf, Adam Suzin, Paweł Chorzępa i Joaquin del Paso. To oni rozdadzą ostatnie karty decydując, kto zostanie laureatem konkursu w kategoriach "Najlepsza Reżyseria" i "Najlepsze Zdjęcia" i otrzyma 10 000 zł nagrody za debiut. Choć do tego czasu jurorzy z pewnością odłożą rewolwery, podczas uroczystości opowiedzą o wspólnych pojedynkach i rodzącym się werdykcie. Powrócą także wspomnieniami do swoich pierwszych filmowych buntów.

To głos młodego pokolenia, filmowców posiadających marzenia, chcących wybudzić widza z sennego urojenia, jakim jest przekonanie o jednowymiarowej rzeczywistości będzie podczas tego wieczoru najistotniejszy. Wszystko w imię patrona - Andrzeja Munka, który swoją twórczością rozrywał na strzępy propagandę i schematyczność, wierząc w widza.

Do samego końca - na kolejne wybuchy - odpowiadać będzie "orkiestra". Brytyjski portal The Quietus nazwał ich muzykę "marzycielskim, eterycznym popem czerpiącym na równi z elektroniki i elementów folku", grało ich m.in. amerykańskie radio KEXP podkreślając, że muzyczne i liryczne możliwości polskiego duetu są zdumiewające. O kim mowa? "The Coals" debiutowali w 2017 roku płytą "Tamagotchi" nawiązującą do popularnej w latach 90. zabawki - elektronicznego zwierzątka. Duet ironicznie traktuje swój wizerunek łącząc patos, lata 90. i - może to zabrzmieć ryzykownie - polską dumną podwórkowość.

Zapraszamy 14 marca o godzinie 18:00. Tuż po rozdaniu nagród zaprezentowane zostaną filmy laureatów Konkursu im. Andrzej Munka w kategoriach "Najlepsza Reżyseria" i "Najlepsze Zdjęcia".

14.03.2019 / godz. 18:00 / Finał Konkursu o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka
Hala Filmowa Szkoły, bud. Z

14.03.2019 / godz. 19:15 / Projekcje filmów laureatów w kategorii "Najlepsza Reżyseria" i "Najlepsze Zdjęcia"
Hala Filmowa Szkoły, bud. Z.

 

(-)
Materiał PWSFTviT
8 marca 2019

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki