Joanna Szczepkowska czeka na opinię ministra

nowa prezes chce być wynagradzana za swoją pracę

- Spotkałam się z dyrektorem generalnym ZASP Andrzejem Gajewskim i jestem spokojniejsza, co nie znaczy, że całkowicie spokojna - powiedziała nam Joanna Szczepkowska

– Jeśli chodzi o wynagradzanie pracy pani prezes, ustawa o stowarzyszeniach mówi, że stała pensja jest niemożliwa – powiedział Andrzej Gajewski. – W gronie prawników zastanowimy się nad innymi rozwiązaniami i przedstawimy je Ministerstwu Kultury z prośbą o opinię.

Trudniejsza jest kwestia zwolnienia Joanny Szczepkowskiej z odpowiedzialności majątkowej.

– Zorientowałam się jednak, że stowarzyszenie jest sprawnie zarządzane, a współodpowiedzialność ponosi cały zarząd – mówi nowa prezes.

Sprawdziliśmy, jakie są warunki pracy szefów stowarzyszeń.

– Pracuję co najmniej kilka godzin dziennie, dysponuję funduszem reprezentacyjnym i samochodem służbowym – powiedział Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich. – Ale mam wrażenie, że mój komfort duchowy jest większy niż innych.

– Proszę nie odnieść wrażenia, że zabiegam o pensję, ale rozumiem Joannę Szczepkowską – mówi Janusz Fogler, prezes ZAiKS. – Bycie prezesem wymaga ciągłej gotowości, spotkań z doradcami, obecności w Sejmie i Ministerstwie Kultury. Kiedy kierowałem spółką prawa handlowego, zarabiałem i miałem trzy razy mniej pracy niż w ZAiKS. Teraz większy mam tylko prestiż.

j.c.
Rzeczpospolita
7 kwietnia 2010

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...