Joanna Woś Honorową Obywatelką Łodzi

Zawsze jestem z Łodzią i łodzianami.

Sopranistka występująca na największych operowych salach koncertowych świata Joanna Woś odebrała w sobotę tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi.

Joanna Woś Honorową Obywatelką Łodzi

Joanna Woś jako pierwsza kobieta w historii miasta otrzymała Honorowe Obywatelstwo Łodzi. Uroczystość odbyła się 13 stycznia 2018 r. przed premierą ZEMSTY NIETOPERZA, w której artystka śpiewa partię Rozalindy. Sopranistka odebrała klucze do bram miasta z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia i przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Kacprzaka.

– Tu trafiłam do szkoły, uczyłam się i tu zostałam. Zdecydowała o tym już pierwsza wizyta w mieście. Łódź tętniła życiem, miała wyjątkową architekturę, był tu też najlepszy w Polsce teatr operowy – mówiła artystka, dziękując za ten zaszczytny tytuł. – Mieszkam tu niedaleko Teatru, blisko Nowego Centrum Łodzi, blisko fantastycznej bryły EC1, blisko nowego dworca Łódź-Fabryczna. Kibicuję cały czas wszystkim inwestycjom, które się tu pojawiają i żeby to miasto pozytywnie się rozwijało.

Zawsze jestem z Łodzią i łodzianami – zaznaczyła artystka.

Emilia Rzeźnicka
Materiał Opery
15 stycznia 2018

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia