Jubileusz Ewy Gierlińskiej

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

17 kwietnia o godz. 19 na Nowej Scenie Teatru Muzycznego odbędzie się premiera jednoaktówki "Na krawędzi", przygotowanej z okazji 30-lecia pracy artystycznej Ewy Gierlińskiej.

Aktorka proponuje widzom lekką burleskę, napisaną specjalnie dla niej przez Beatę Jaskułę-Tuchonowską.

Czy w długoletnim związku istnieje szansa na świeżość uczuć? I to na dokładkę, jeżeli parą są artyści o niezwykłych zdolnościach, ogromnej wrażliwości i niemałych potrzebach? Czy można żyć razem dalej pomimo tego, że życie nie toczy się, jak przewidywał nasz scenariusz? A może odejść i zacząć wszystko od nowa z innym, z inną...?

Słodkie i gorzkie strony związku zamkniętego w lekkiej jednoaktówce.

Występują: Ewa Gierlińska i Andrzej Śledź

Ewa Gierlińska

Urodzona przejazdem w Poznaniu w restauracji Teatralna, swoje dzieciństwo i młodość spędziła w Warszawie. Kontakt ze sceną rozpoczęła wcześnie; występowała w najbardziej znanym wówczas w Polsce zespole Gawęda. W grudniu 1979r. została przyjęta do Teatru Muzycznego w Gdyni na etat solistki.

Obecnie można zobaczyć ją w rolach: Baby Jagi w "Shreku", Pani Higgins w "My Fair Lady", Jenty (swatki) i Babci Cajtli w "Skrzypku na dachu", Ortolany we "Francesco", Amnezji w "Siostruniach". Gra także w "Lalce" i "Grease".

Andrzej Śledź

Pochodzi z Włocławka, ale szkołę podstawową i średnią ukończył w Szczecinie. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1983). Solista Teatru Muzycznego od 1984 roku.

Obecnie można zobaczyć go w rolach: Taty Shreka w "Shreku", Tomasza Łęckiego w spektaklu "Lalka" , Pułkownika Pickeringa w "My Fair Lady" , Pietro Bernardone we "Francesco" Georgesa w "Klatce wariatek" oraz w spektaklach "Skrzypek na dachu" i "Grease".

(-)
Materiał Teatru
15 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia