Jubileuszowa Edycja!

Festiwal Szkół Teatralnych – 40. Jubileuszowa Edycja!

Już 9 maja rozpocznie się Jubileuszowa 40. edycja Festiwalu Szkół Teatralnych. Tradycyjnie, na cały tydzień Łódź stanie się stolicą młodych adeptów polskich szkół teatralnych.

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć 14 wybranych spektakli z Akademii Teatralnej w Warszawie i Filii w Białymstoku, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i Filii we Wrocławiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i Filii w Bytomiu, a także Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

Jak można stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia? Na spektakle, organizatorzy zapraszają do Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz do Teatru Studyjnego w Łodzi, a także do przestrzeni internetowej, gdzie każdego dnia na stronie 40.FST będą pojawiały się nagrania spektakli. Tradycyjnie Klub Festiwalowy zaprasza na część dyskusyjną, podczas, której będzie można spotkać się z aktorami oraz zapytać ich o nurtujące publiczność pytania.

Festiwal Szkół Teatralnych to również ważny czas dla debiutujących aktorów, gdyż wśród nich kryją się wyjątkowe talenty, które w tym roku wskaże jury w składzie: Katarzyna Herman, Łukasz Simlat, Justyna Wasilewska, Robert Więckiewicz i Mariola Wiśniewska.

Festiwal rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek imprezą w duchu ZERO WASTE, a zakończy koncertem niespodzianką pod hasłem CZYSTA ENERGIA.

Maria Krawczyk
Dziennik Teatralny Łódź
7 maja 2022

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia