Jubileuszowe wydarzenia u Pinokia

65 urodziny Teatru Lalki i Aktora Pinokio

65 urodziny Teatru Lalki i Aktora Pinokio skłania do refleksji na temat jego działalności oraz długiego i bardzo owocnego funkcjonowania. Z tej okazji TLiA Pinokio przygotował przedpremierowy pokaz spektaklu "Czerwony Kapturek" w reżyserii Marka Ciunela.

Na scenie zobaczymy również spektakl "Bruno Schulz-historia występnej wyobraźni", który w minionym sezonie otrzymał Złotą Maskę od łódzkich recenzentów za najlepsze przedstawienie w teatrze lalek oraz spektakl "Pinokio" w reżyserii Dyrektora Teatru Konrada Dworakowskiego. Na urodziny zaplanowano również wydanie płyty z muzyką ze spektaklu "Historia występnej wyobraźni" w wykonaniu zespołu Bubliczki.

65 lat działalności Teatru Pinokio to doskonała okoliczność do zainaugurowania nowego sezonu artystycznego. Niezwykle nas cieszy, że przez tak długi czas PINOKIO nadal towarzyszy dzieciom. Minione 65 lat to 221 premier jakie zorganizował Teatr od 1 maja 1945 roku. Pinokio od lat dba o różnorodność form, tematów i konwencji i miejmy nadzieję, że jeszcze długo będzie to ważny ośrodek na mapie teatralnej Łodzi i nie tylko.

24 września - Oficjalne rozpoczęcie łódzkiego sezonu artystycznego 2010/2011
godz. 18.00 "Bruno Schulz- historia występnej wyobraźni"

25 września- godz. 12.00 pokaz przedpremierowy spektaklu "Czerwony Kapturek"
godz. 18.00 "Bruno Schulz- historia występnej wyobraźni"

26 września - godz. 12 spektakl "Pinokio"

(-)
Materiały Teatru
17 września 2010

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...