Już po raz jedenasty

11. Dni Komedii dell'Arte w Krakowie

XI Dni Komedii dell'Arte, odbędą się w Krakowie w dniach 21 lutego – 01 marca 2020 r. 25 lutego cały świat świętuje narodziny komedii dell'arte.

W Krakowie obchodzimy ten szczególny dzień już po raz jedenasty. Komedia dell'arte jest nieustannie źródłem inspiracji w sztuce, a jej wpływy przejawiają się nie tylko w teatrze i dramacie, ale także w tańcu, muzyce oraz sztukach plastycznych i wizualnych. Tegoroczna edycja będzie poświęcona postaci Arlekina - najbardziej rozpoznawalnej spośród wszystkich masek komedii.

XI Dni Komedii dell'Arte otworzy wernisaż wystawy: Arlekin. Wokół komedii dell'arte prezentujący prace studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a w programie Dni znajdą się między innymi spektakle komedii, widowisko taneczne oraz spotkania tematyczne i warsztaty. Zupełną nowością będzie spektakl dell'arte stworzony specjalnie dla młodszej widowni, na który zaprasza Krajowa Scena Komedii dell'arte w Teatrze Praska 52.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Organizatorzy : Fundacja Studio Dono, Centrum Kultury Podgórza
Partnerzy: Teatr Praska 52, Włoski Instytut Kultury, Katedra Scenografii Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, Balet Cracovia Danza, Trupa KOMEDIANTY

Katarzyna Gazdowicz
Materiał organizatora
17 lutego 2020

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...