Już pod koniec września

3. Festiwal Nowej Scenografii

W przyszłym tygodniu w Katowicach rozpoczynają się dwa festiwale: filmów niezależnych oraz Nowej Scenografii, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęta przestrzeń industrialna.

«Od 23 do 27 września będzie się w Katowicach odbywał Festiwal Nowej Scenografii. Przed nami filmy, wystawy, spektakle, wycieczki śladami realizacji filmowych, instalacje realizowane w przestrzeniach teatralnych i miejskich oraz spotkania z wybitnymi postaciami sztuki.

Festiwal zainauguruje 23 września w Teatrze Śląskim spektakl "Piąta strona świata" [na zdjęciu] w reżyserii Roberta Talarczyka.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest szeroko pojęta przestrzeń industrialna, zaś "Mitologie Industrialnej Przestrzeni" to główne pasmo festiwalu, a w nim spektakle, instalacje, happeningi i wydarzenia muzyczne, a także wystawy przygotowane specjalnie przez zaproszonych artystów reprezentujących różne media i sposoby myślenia o współczesnej scenografii.

Będzie też okazja w trakcie imprezy spotkać się z twórcami. W trakcie pięciu wieczorów zobaczymy pięć filmów Lecha Majewskiego, wybranych przez reżysera, o których sam opowie. Zaś w jednym z paneli dyskusyjnych udział weźmie m. in. Francesco Fassone. Program festiwalu dostępny jest na stronie muzeumslaskie.pl.»

(-)
Dziennik Zachodni
19 września 2015

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia