Już za miesiąc kolejna premiera

"Nieskończona historia" - reż. Małgorzata Warsicka - Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Już za miesiąc, 16 stycznia 2016 r. na Dużej Scenie druga premiera w Teatrze Horzycy!

Tym razem zapraszamy na „Nieskończoną historię" Artura Pałygi w reżyserii Małgorzaty Warsickiej, która otrzymała nagrodę Najlepszy Debiut Reżyserki podczas 3. Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt" za spektakl „Jakobi i Leidental".

Spektakl swoją premierę będzie miał 16 stycznia 2016 r. o godz. 19.00, oprócz tego zostanie zagrany 17, 20 i 21 stycznia, a 19 stycznia zapraszamy na Studencki Wtorek, kiedy po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami.

Zwykła kamienica. W niej zaprzyjaźnione staruszki, młoda matka, kłótliwa para, suka Aza. Ich życie toczy się tym samym torem, dzień po dniu. Jednocześnie tuż za ich plecami kryje się tajemnica. Nie odstępuje ich ani na krok. Czasem tylko ją przeczuwają, a czasem wyraźniej daje o sobie znać – na przykład wtedy, gdy umiera pani Dworniczkowa.

„Nieskończona historia" jest jak utwór muzyczny spleciony z codziennych spraw ¬– zasłyszane w domu, w pracy czy na ulicy, mają swój własny rytm, którego na co dzień nie dostrzegamy. Wspólnego tonu szukają w niej różne postaci i emocje, rozpięte między tym, co śmieszne i wzniosłe, poważne i banalne.

Twórcy z dystansem i humorem szukają odpowiedzi na najważniejsze pytania, a ich podstawowym narzędziem staje się muzyka – wychodząc od formy barokowego chóru i na radiowej transmisji na żywo kończąc

(-)
Materiał Teatru
17 grudnia 2015

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia