Kabareciarze w Scenie na Piętrze

11. Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu

Dużymi krokami zbliża się finał XI Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu. Odbędzie się on w najbliższy weekend w Scenie na Piętrze i potrwa trzy dni. Hasło pierwszego, piątkowego wieczoru brzmi "Kabaret na emigracji, czyli festiwalowy dzień Zielonej Góry w Poznaniu".

Otworzy go Preludium - Kabaret Bez Żyły Wałbrzych, czyli Multikabaretowa Formacja Żartu bez Naprężeń. W koncercie dnia "Gęba na wyjeździe" zobaczymy tak znane kabarety jak Adin, Hrabi, Słuchajcie, Made In China, Słoiczek po Cukrze czy Tiruriru.- Będzie to zdarzenie happeningowe na wzór tego jakie zielonogórskie kabarety organizują w tamtejszym klubie Gęba.

Natomiast finałem dnia będzie wieczór "Kabaret ma głos". Głosy będą różne. Ładne, charczące, piskliwe i zwyczajnie brzydkie, a im brzydszy głos, tym atrakcyjniejsza będzie oprawa piosenki, którą zaśpiewa. Zapraszam na wszystkie trzy koncerty, bo będzie to niezwykłe wydarzenie dla wszystkich, którzy kochają kabarety. Najważniejsze jest to, że się już nigdy, nigdzie nie powtórzy - mówi pomysłodawca i reżyser Zostań Gwiazdą Kabaretu, Krzysztof Deszczyński.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się od warsztatów adresowanych do młodych kabaretów, a w Przeglądzie konkursowym zobaczymy sześcioro zwycięzców poszczególnych eliminacji, które odbywały się przez cały rok: kabarety K2 z Zielonej Góry, Świerszczy-chrząszcz ze Szczebrzeszyna, 44-200 z Rybnika, Tiruriru z Zielonej Góry, Darz z Opola i Czołówka Piekła z Poznania. Gościem specjalnym wieczoru będzie Maja Kleszcz, która wykona piosenki ze swej płyty "Odeon". Finałem festiwalu będzie w niedzielę Improwizowany Inscenizowany Koncert Laureatów z udziałem Teatru Improwizowanego Hofesinka, Teatru Improwizowanego Improkracja oraz laureatów festiwalu.

Finał 11 Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu

Kabaret na emigracji, czyli festiwalowy dzień Zielonej Góry w Poznaniu, piątek 30.08.

godzina 18: Preludium - Kabaret Bez Żyły Wałbrzych, bilety: 20 zł,

godzina 19.30 Koncert dnia "Gęba na wyjeździe" bilety: 50 zł,

godzina 22 Suplement Kabaret ma głos bilety: 20 zł karnet całodzienny 75 zł

Przegląd konkursowy, sobota 31.08., godzina 18, bilety: 30 zł,

Improwizowany Inscenizowany Koncert Laureatów, niedziela 1.09. godzina 18, bilety: 30 zł wszystkie koncerty odbędą się w Scenie na Piętrze (ul. Masztalarska 8)

Marek Zaradniak
Polska Głos Wielkopolski
27 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia