Kalendarium

Kalendarium obchodów 15-lecia Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku

Urodzinowy tydzień rozpocznie wyjątkowa premiera w reżyserii Darii Kopiec pt. „M-2", a także dwa spotkania z Alicją Sytą – autorką książki pt. „Piękne szaleństwo. 15 lat Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku". Szykuje się niepowtarzalna okazja do wspomnieniowej podróży nie tylko przez te piętnaście lat działalności, ale też do poznania historii sprzed likwidacji zawodowej sceny dramatycznej w Słupsku dzięki wystawie „Teatraliów ze zbiorów Akademii Pomorskiej".

- 14.09.2019 godz. 19.00 Premiera spektaklu „M-2" w reż. Darii Kopiec, bankiet oraz promocja książki pt. „Piękne szaleństwo. 15 lat Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku" Alicji Syty. Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku i Górne Foyer, ul. Jana Pawła II 3, Słupsk.

- 15.09.2019 godz. 12.00 Spotkanie autorskie z Alicją Sytą z i promocja książki pt. „Piękne szaleństwo. 15 lat Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku". Kawiarnia Kafeina, ul. Nowobramska 2e, Słupsk.

- 18.09.2019 godz. 17.00 Warsztaty szycia toreb z teatralnych banerów, które poprowadzą Katarzyna Tomasiak, Joanna Swornowska i Marta Andrzejewska. Rękodzielnia, Słupski Ośrodek Kultury, ul. Wojska Polskiego 10, Słupsk.
19.09.2019 godz. 11.00 Spotkanie inaugurujące program „Sieć teatralnych liderów w szkołach". Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, ul. Jana Pawła II 3, Słupsk.
„M-2"
Reżyseria: Daria Kopiec
Kameralny dramat w reżyserii Darii Kopiec to staranna, precyzyjna dekonstrukcja instytucji rodziny, partnerstwa i rodzicielstwa. Czy możliwe jest sformułowanie nowego, autorskiego sposobu na bliskość i bezpieczeństwo? Czy droga do nich prowadzić musi zawsze przez drobnomieszczaństwo, hipokryzję, fasadę pozorów i udawania – nawet przed tymi, których chcielibyśmy obdarzać najszczerszą z miłości?
Premiera 14 września 2019 r. Mała Scena – Nowy Teatr w Słupsku
- „Piękne szaleństwo. 15 lat Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku"
Książka jubileuszowa, dzięki której wybierzemy się we wspomnieniową podróż przez lata działalności słupskiego Teatru. Publikacja składa się z dwóch części – historycznego wstępu, połączonego z dokładnym kalendarium wszystkich spektakli Nowego Teatru, oraz z wywiadów z tymi, którzy znają i kochają słupską scenę dramatyczną od lat. Rozmowy, przeprowadzone przez autorkę, zabierają nas w podróż przez czas i przestrzeń, a różne perspektywy i osobiste historie rzucają zupełnie inne światło na, niby znaną, a jednak mającą nadal wiele do odkrycia instytucję.

--
Dominik Nowak
Dyrektor Naczelny i Artystyczny
Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

 

(-)
Materiał Teatru
13 września 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia