Kanadyjsko-polska produkcja teatralna

Teatr Kana w Szczecinie

Nowy sezon Teatr Kana rozpocznie 6 września, kanadyjsko-polską produkcją teatralną "We Keep Coming Back" (Wciąż powracamy).

Rodzice Mary, ocaleli z Holokaustu, po wojnie wyjeżdżają z Polski. W Szwecji, w roku 1949, przychodzi na świat ich córka. Kiedy dziecko ma dwa lata, Berchardowie emigrują do Kanady, gdzie Mary dorasta, zakłada rodzinę i rodzi syna - Michaela. Sześćdziesiąt pięć lat później matka i syn podejmują decyzję wspólnej podróży do Polski, by odbudować rodzinną więź. Mary i Michael mają nadzieję, że pomoże im w tym odnalezienie polskich wątków ich tożsamości. Nie podejrzewają nawet, że podróż do kraju przodków odsłoni przed nimi - jak w lustrzanym odbiciu - problemy trzeciego powojennego pokolenia Polaków, poszukujących swych utraconych żydowskich korzeni.

"We Keep Coming Back" opowiada prawdziwą historię podróży Mary i Michaela do kraju przodków. I o tym, jak zderzenie osobistej żydowsko-polskiej historii ze współczesnymi polsko-żydowskimi narracjami przyczyni się do odkrycia i rekonstrukcji rodzinnej tożsamości. I jeszcze o tym, jak w trakcie podróży do Polski, w towarzystwie Sary i Katki, stworzy się zupełnie nowa i nieoczekiwania historia.

realizacja: Michael Rubenfeld i Sarah Garton Stanley we współpracy z Mary Berchard i Katką Reszke

opracowanie wizualne i współpraca techniczna: Cam Davis, Teresa Przybylska, Lyon Smith, Emilie Aubin, Elizabeth Kantor i Aga Nowak

produkcja: Evelyn Tauben i Magda Koralewska

dla Self-Conscious Theatre

Rezydencja zrealizowana we współpracy z Teatrem Kana w Szczecinie, Konsulatem Generalnym Rzeczpospolitej Polski w Toronto oraz English Theatre w Cananada National Arts Centre.

6 września o godzinie 18.00 w Teatrze Kana

(-)
Materiał Teatru
27 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia