"Kartoteka" zdekonstruowana

"Kartoteka rozrzucona. Próby" - reż. Elżbieta Sitek - Teatr Polski we Wrocławiu

W poniedziałek, 28 kwietnia, wydarzenie specjalne poświęcone zmarłemu wczoraj poecie i dramaturgowi. W programie "Kartoteka rozrzucona. Próby" Tadeusza Różewicza - film i dyskusja.

Na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego wyświetlony zostanie film Elżbiety Sitek "Kartoteka rozrzucona. Próby". To wyjątkowy zapis spotkań Tadeusza Różewicza z grupą aktorów, jakie odbywały się na Scenie Kameralnej między 17 listopada a 2 grudnia 1992 roku przy jednoczesnym udziale publiczności. W wyniku tego powstała "Kartoteka" będąca dekonstrukcją siebie samej, wynikła z wydarzeń na próbach, z przynoszonych przez Różewicza i aktorów fragmentów codzienności i tekstów. Druga "Kartoteka". "Kartoteka rozrzucona".

Po filmie odbędzie się spotkanie z aktorami biorącymi udział w próbach Kartoteki rozrzuconej, m.in. z Tomaszem Lulkiem, Elżbietą Czaplińską, Jadwigą Skupnik, Andrzejem Wilkiem oraz z Elżbietą Sitek, która 22 lata temu podjęła się realizacji telewizyjnej wydarzeń na Scenie Kameralnej. Rozmowę poprowadzi dyrektor teatru Krzysztof Mieszkowski.

Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć wybitnego pisarza w roli reżysera i spotkać się z aktorami, którzy z nim wówczas pracowali.

Projekcja filmu odbędzie się dzięki uprzejmości Elżbiety Sitek i Telewizji Wrocław.

28.04.2014 / godz. 19:00 / Scena Kameralna / Wieczór poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi

Wstęp wolny.

(-)
Materiał Teatru
25 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia