Kasia Cerekwicka w Białej Podlaskiej

3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

Podczas 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej wystąpi znana polska wokalistka, autorka tekstów - Kasia Cerekwicka. Towarzyszyć jej będzie znany pianista Marcin Urban. Wokalistkę zobaczymy na scenie już 25 września br. podczas Gali Piosenki Polskiej "Od Opola do Sopotu".

25 września 2021 r. podczas gali polskiej piosenki „Od Opola do Sopotu" usłyszymy m.in.: Kamilę Lendzion – śpiewaczkę i aktorkę, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, Paulinę Janczaruk, Dorotę Szostak-Gąskę, Jakuba Gąskę i Patryka Pawlaka z towarzyszeniem z towarzyszeniem chóru, solistów baletu i bandu Teatru Muzycznego w Lublinie. Gościem specjalnym będzie znana Polska wokalistka – Kasia Cerekwicka. Wokalistka wystąpi w duecie z pianistą Marcinem Urbanem.

Artyści Teatru Muzycznego w Lublinie zabiorą słuchaczy w emocjonującą podróż przez polską muzykę rozrywkową od lat 80. do współczesności. Znane wszystkim utwory zostały na nowo zaaranżowane, zyskując świeże brzmienie. W koncercie wyreżyserowanym przez Kamilę Lendzion widzowie usłyszą piosenki z repertuaru m.in.: Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty, Czesława Niemena, Lombardu, Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Kayah & Bregovicia czy Edyty Geppert.

Będziemy się wspólnie wzruszać przy utworach o miłości, sprawdzimy, ile znaczeń ma róża i co się kryje w dzikim winie, a także... damy nadzieję. Przypomnimy, że chociaż „Dziwny jest ten świat", to najważniejsze są „Dni, których jeszcze nie znamy" i pokażemy, jak bardzo „Lubimy wracać" do naszej publiczności.

W klimat polskiej powojennej piosenki wprowadzi Krzysztof Korwin-Piotrowski.

(-)
Materiał organizatora
22 września 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...