Każda syrena, nawet mała, ma swoje zdanie

„Mała Syrena" - reż. Martyna Majewska - Teatr Miejski w Gliwicach

O tym co wkurza i irytuje dorastające dziewczynki będziecie mieli okazję dowiedzieć się podczas spektaklu „Mała Syrena” w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Nowy sezon teatralny rozpoczynamy wznowieniem spektaklu, za którym wielu naszych widzów już tęskni i o który wypytuje. „Mała Syrena" w reż. Martyny Majewskiej to opowiedziana w nowatorski sposób historia dziewczynki, która rozpoznaje swoje emocje, uczucia, walczy o niezależność i własne zdanie. Sama chce decydować, sama chce wybierać co jest dla niej dobre a co nie. Tylko jak syreny, małe czy duże, mają tupnąć nogą albo zabrać głos?

Historia, którą znamy ze zbiorów baśni Andersena została tu przedstawiona w sposób bardzo serio traktujący młodego widza, bez mizdrzenia się, bez przymilania i nie dając gotowych czarno – białych odpowiedzi.

Wszystko ubrane zostało w intrygującą formę plastyczną, z wykorzystaniem multimediów i autorskich rozwiązań scenicznych. Na festiwalu „Mała Boska Komedia" w Krakowie spektakl zdobył szereg entuzjastycznych opinii od jury dziecięcego.
Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie. Zachęcamy do tej formy zakupu. Cena biletów na wszystkie wydarzenia to 25 złotych (dorośli i dzieci).

Dziewczyny! ( i chłopaki!) Do zobaczenia już wkrótce w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

MAŁA SYRENA wg H.Ch. Andersena
Spektakl dla widzów od lat 8
Mała Scena Teatru Miejskiego w Gliwicach
Bilety: 25 zł (dzieci i dorośli)
Czas trwania: 75 minut bez przerwy
Twórcy: scenariusz i reżyseria: Martyna Majewska, scenografia i kostiumy: Anna Haudek; muzyka Dawid Majewski; projekcje: Jakub Lech;

TERMINY SPEKTAKLI
11.08 (wtorek) godz.10.00
12.08 (środa) godz. 10.00
13.08 (czwartek) godz. 10.00
14.08 (piątek) godz. 17.00

Daniel Arbaczewski
Materiał nadesłany
22 lipca 2020

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...