Każdemu potrzebna psychoterapia

"Psychoterapia" - reż. Andre de la Cruz - Teatr Epifania

Już 15 czerwca teatr Epifania zaoferuje widzom tekst debiutującej Victorii Vascari w oprawie a la Tarantino wykreowanej przez brazylijskiego reżysera Andre de la Cruz. Spektakl łączy w sobie uniwersalną tematykę zachwianego poczucia komfortu psychicznego ze zindywidualizowanym charakterem historii każdego z bohaterów. Jak zapowiadają twórcy – w przedstawieniu odnajdzie się wielu z nas, stąd przewidujące „Będziesz następny” skierowane w stronę publiczności.

„Psychoterapia" jest sztuką wielowymiarową, zaglądającą w zakamarki ludzkiego umysłu i ludzkich doświadczeń. Ujmuje uniwersalne zagadnienia - kwestie ludzkiej psychiki oraz radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami – w zindywidualizowaną formę. Jej specyficzny, absurdalny akcent humorystyczny, przeplata się ze znamionami nadchodzącej katastrofy, co nadaje jej charakter nieco farsowy, a jednocześnie podszyty głębszą analizą. Pozornie zachowane ramy całej sytuacji scenicznej ulegają wywróceniu w scenach finałowych. Niespodzianki piętrzą się, zaś przewidywana kulminacja okazuje się być dopiero początkiem nowej historii...

Gdzie: Teatr Academia, ul. 11 listopada 22, Praga Północ

Kiedy:

25 czerwca g. 20:00

Ceny biletów: 40 zł , 20 zł (ulgowy)

www.teatrepifania.pl

facebook: www.facebook.com/teatrepifania

ANDRE DE LA CRUZ

Reżyser, aktor, scenarzysta. Jako reżyser otrzymał 15 nagród oraz 25 wyróżnień, z których ostatnim jest "Grand Prix" w III Festiwalu Monodramu „Monoblok" za reżyserię spektaklu "Mariana".

Scenarzysta i członek SBAT (Stowarzyszenie Brazylijskich Pisarzy Teatralnych) od 1997; jego spektakl "Galileusz" zdobył nagrodę za najlepszy debiutancki scenariusz na Festiwalu Teatru w Rezende – RJ (1998).

Jeszcze w Brazylii, był dyrektorem artystycznym ważnych wydarzeń kulturalnych miasta Rio de Janeiro, między innymi: "53-go Światowego Kongresu Prasowego i 7. Spotkań Światowych Wydawców'', ekskluzywnej wystawy "Guinard" w Narodowym Muzeum Sztuki Doskonałej i "Pierwszych Nagród Literackich TAPu – Portugalskich Linii Lotniczych".

Mieszka w Warszawie od 2002 r. i już zrealizował wiele spektakli, kursów i warsztatów. Był wykładowcą kultury brazylijskiej w Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, Dyrektorem Artystycznym Stowarzyszenia Teatralnego "Perfomatikos" i jest głównym twórcą na Ogólnopolskim Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych „Kadr".

VICTORIA VASCARI

Dramatopisarz, dramaturg, dziennikarz. Absolwentka Text and Performance Studies w Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej (Royal Academy of Dramatic Art – RADA) oraz King's College w Londynie. Pisze z powołania – nie boi się zaskakiwać samej siebie i
dać się ponieść rytmowi, jaki wyznacza jej tworzony tekst. „Psychoterapia" jest jej drugą sztuką pełnospektaklową. Ma też na koncie kilkanaście skeczy.

TEATR EPIFANIA

Został założony w 2009 roku przez Andre de la Cruz i Ewę Ampulską. Jego działalność od początku związana jest z Teatrem Academia mieszczącym się przy ul. 11 listopada 22 na Pradze Północ w Warszawie.

(-)
Materiał Teatru
15 czerwca 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki