Każdy chce mieć przyjaciela. Kościotrupek w tym pomoże

"Ignatek szuka przyjaciela" - reż. Anna Pawelska - Teatr Lalek Tęcza w Słupsku

W teatrze lalki Tęcza w sobotę zobaczymy kolejną premierę. Będzie to spektakl dyplomowy "Ignatek szuka przyjaciela" w reżyserii Anny Pawelskiej.

To kolejny spektakl realizowany we współpracy Tęczy z Akademią Teatralną Wydziałem Lalkarskim w Białymstoku. Dla Anny Pawelskiej, absolwentki uczelni, będzie to przedstawienie dyplomowe.

"Ignatek szuka przyjaciela" to historia dziewczynki, która szuka przyjaźni. Spotyka kościotrupa Ignatka, którego prosi o pomoc w znalezieniu jej przyjaciela. Zaczyna się pełne przygód poszukiwanie. Nie tylko przyjaciół, ale i siebie samych.

Ignatek pomoże zrozumieć, że różne nie znaczy gorsze, a także, że wady nie przeszkadzają kochać innych ludzi. Scenografię do spektaklu zaprojektowała Justyna Banasiak, muzykę skomponowała Magdalena Gorwa.

Premiera przedstawienia w sobotę o godz. 11. Bilety kosztują 18 i 15 zł. Ci, którzy nie dostaną ich na najbliższą sobotę, będą mogli się wybrać na tę sztukę w kolejną sobotę, 28 kwietnia. Przedstawienie skierowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i starszych.

Daniel Klusek
Głos Pomorza
11 kwietnia 2018

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...