Kiedy jesteś niedużym

"Smoki" - reż. Ana Nowicka - Teatr Banialuka w Bielsku-Białej

Opowieść o wyjątkowym spotkaniu człowieka ze smokiem i podróży, która pomoże odrzucić uprzedzenia i strach.

Kiedy jesteś niedużym, Świat opowiadają Ci dorośli. Ufasz im, że Cię kochają i troszczą się o Twoje bezpieczeństwo. Ufasz bezwarunkowo. Z czasem rośniesz a razem z Tobą rośnie Świat. Ty stajesz się duża/duży a Świat szeroki, dzięki czemu widać więcej i dalej. Wtedy przychodzi moment, kiedy opowieści dorosłych nie wystarczą, bo wzbiera w Tobie ciekawość, by ten świat zwiedzić na własną rękę, po swojemu i właśnie wtedy może się okazać, że...jest inny i bardziej pokręcony niż podejrzewałaś/podejrzewałeś.

I miej pewność, że wystarczy Ci odwagi, by ten świat pokochać. Otwarta głowa i serce wyznaczą nowe szlaki, o których dorośli nawet nie śnili. Opowiesz nową, najpiękniejszą historię o Świecie, którego miałaś/miałeś szczęście doświadczać.

Zapraszam na wrześniową premierę SMOKÓW.
...bo powiem Wam w tajemnicy, że jeden świat to mało...
Anna Nowicka

Smoki żyją normalnie – uczą się w szkołach, chodzą do pracy, mają rząd i prezydenta... a wieczorami opowiadają swoim smoczym dzieciom bajki na dobranoc - straszne legendy o złych i okropnych ludziach, których należałoby się bać, ale którzy na szczęście tak naprawdę nie istnieją. Tylko, że ludzie przecież istnieją i opowiadaj swoim dzieciom takie same historie, ale o smokach.

A gdyby tak można było odbyć podróż pomiędzy tymi światami? Co się stanie, gdy smok i człowiek się spotkają? Czy smok Roar i człowiek Karol z wiernym towarzyszem Prosiakiem, będą potrafili odrzucić uprzedzenia, strach i wspólnie wykonać trudne i niebezpieczne zadanie?

Smoki w reż. Anny Nowickiej to zabawne i wzruszające przedstawienie, którego tematem są tolerancja, akceptacja i potrzeba odkrywania świata, bez uprzedzeń i osądów

(-)
Materiał Teatru
25 września 2021
Portrety
Ana Nowicka

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...