Kielecki Teatr Tańca

Kielecki Teatr Tańca rozpoczął swoją działalność w 1995 roku.

Pierwsze taneczne dokonania prywatnego zespołu Elżbiety Pańtak pociągnęły za sobą ideę stworzenia teatru tańca, zrzeszającego zawodowych tancerzy, którzy swoją pasją i ogromnym talentem na stałe wpiszą się w taneczny dorobek nie tylko naszego miasta, lecz również całego kraju.

Podążając za tą ideą od 1998 roku Teatr działał jako Stowarzyszenie, a od 2004 roku, uchwałą Rady Miasta, jako miejska instytucja kultury.

KTT prowadzony przez Elżbietę i Grzegorza Pańtaków realizuje taneczne przedsięwzięcia na arenie międzynarodowej, oparte na stylach tańca jazzowego oraz współczesnego. Elżbieta i Grzegorz Pańtak tworzą swoje autorskie spektakle, ale również zapraszają polskich i zagranicznych choreografów do realizacji premier m.in.: Witold Jurewicz, Zofia Rudnicka, Jacek Przybyłowicz, Robert Bondara, Thierry Verger, Bill Goodson, Stephen Delattre, Angelin Preljocaj, Jean Claude Marignale, Jean Charles Zambo i wielu innych.

Spektakle KTT były prezentowane na większości polskich scen, jak również za granicą. Kielecki Teatr Tańca cyklicznie organizuje Festiwal Tańca, Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego oraz Konkurs Teatrów Tańca.

Na przestrzeni ostatnich lat Kielecki Teatr Tańca rozwinął familijny nurt spektakli docierając tańcem, jako niewerbalną sztuką, do najmłodszych odbiorców/Dziadek do Orzechów / Alicja w Krainie Czarów/ w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka.

http://www.ktt.pl
https://www.facebook.com/Kielecki-Teatr-Ta%C5%84ca-Polish-ContemporaryJazz-Ballet-175851955794203/

(-)
Materiał Teatru
19 lutego 2018

Książka tygodnia

Chłopiec z łabędziem
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Ingmar Villqist

Trailer tygodnia