"Kierunek zwiedzania" ostatni raz w tym sezonie

"Kierunek zwiedzania" - reż. Aleksandra Bielewicz - Teatr Polski w Bydgoszczy

„Kierunek zwiedzania" na koniec kwietnia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy!

Już 29 i 30 kwietnia Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na ostatnie w tym sezonie pokazy spektaklu „Kierunek zwiedzania" w reżyserii Aleksandry Bielewicz. Bydgoska produkcja była inspirowana książką Marcina Wichy o tym samym tytule.

„Kierunek zwiedzania" w reżyserii Aleksandry Bielewicz to próba spaceru po wyimaginowanej wystawie prac Kazimierza Malewicza, do którego zaproszeni zostaną widzowie. W roli przewodników wystąpią aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy – Dagmara Mrowiec-Matuszak, Michał Surówka i Marcin Zawodziński. Na scenie towarzyszyć im będą gościnnie – Jowita Kropiewnicka, Jan Kwapisiewicz i Tomasz Nosinski.

Twórcy spektaklu spróbują odpowiedzieć na pytania: jak opowiedzieć o tym, co niewyrażalne; jak wyjść poza martwe kanony, uwolnić się od wszelkich imitacji? Czy wystarczy wejść w ciemność i pustkę – wyzerować czas, wyzerować sztukę? Wykonać radykalny gest, jak Kazimierz Malewicz, kiedy w 1915 namalował Czarny kwadrat na białym tle.

W najbliższy weekend spektakl zostanie zaprezentowany ostatni raz w tym sezonie artystycznym. Pokazy „Kierunku zwiedzania" odbędą się 29 kwietnia (sobota) o godz.19.00 oraz 30 kwietnia (niedziela) o godz.18.00 na małej scenie TPB.

Bilety dostępne są w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90).

Aleksandra Rzęska
Teatr Polski w Bydgoszczy
28 kwietnia 2023

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia

Czarna Maska
Georg Zlabinger
Krzysztof Penderecki - „Czarna Maska”...