Kino z taperem

Teatr Stary w Lublinie

Kino z taperem tylko w Teatrze Starym.

"Pan Tadeusz" z 1928 r. z muzyką Marcina Pukaluka na żywo
PONIEDZIAŁEK 22.09 / 18.00
Taperzy powracają do Kina w Teatrze Starym! Nawiązując do tradycji miejsca, Teatr Stary już po raz trzeci zaprezentuje film z muzyką na żywo. Tym razem będzie to klasyk kina niemego, "Pan Tadeusz" z 1928 roku w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego. Oprawę muzyczną skomponował i wykona na żywo kompozytor i performer, Marcin Pukaluk.

Nowy cykl dla dzieci: Filmowa niedziela
NIEDZIELA 21.09 / 17.00
W nowym sezonie artystycznym Teatr Stary rozszerza swoja ofertę dla najmłodszych: oprócz cieszących się dużym powodzeniem "Bajkowych niedziel", zaprasza na "Filmowe niedziele" - projekcje filmów dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat. W najbliższą niedzielę będzie to przegląd najnowszych animowanych produkcji polskich studiów filmowych w ramach programu Stowarzyszenia Filmowców Polskich: Polskie Kino Młodego Widza.

Wojtek Mazolewski Quintet
ŚRODA 24.09 / 19.00
Frontman Pink Freud powraca na scenę Teatru Starego, tym razem w formacji swojego imienia. Wojtek Mazolewski Quintet to przede wszystkim mieszanka fantastycznych osobowości takich jak pianistka i kompozytorka Joanna Duda, znakomity trębacz Oskar Török czy saksofonista Marek Pospieszalski. Po sukcesach "Smells Like Tape Spirit" i "Wojtka w Czechosłowacji" w Lublinie zagrają tuż przed premierą swojej najnowszej płyty pt. "Polka".

(-)
Materiał Teatru
17 września 2014

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...