Klasyka Polska na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych

"Ich czworo" - reż. Małgorzata Bogajewska - Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

17 kwietnia Teatr Jaracza zaprezentuje "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej w reż. Małgorzaty Bogajewskiej na XL Opolskich Konfrontacjach Teatralnych "Klasyka Polska".

To jedna z ostatnich premier Teatru Jaracza, która towarzyszyła III edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Klasyki Światowej NOWA KLASYKA EUROPY. W obsadzie: Katarzyna Cynke, Gabriela Muskała, Izabela Noszczyk, Sambor Czarnota, Michał Staszczak i Maja Pankiewicz (PWSFTviT).

W programie tegorocznej edycji 40 Opolskich Konfrontacji Teatralnych Klasyka Polska 2015 znajduje się aż 8 najnowszych produkcji opartych na klasyce polskiej. Swoje spektakle - oprócz Gospodarzy - wystawi m. in.: Narodowy Stary Teatr w Krakowie i Teatr Powszechny w Warszawie. Festiwal jest kontynuacją zapoczątkowanych w 1975 roku dorocznych konfrontacji dorobku artystycznego teatrów w dziedzinie klasyki polskiej. To wydarzenie o wielkich tradycjach, jedyny w Polsce festiwal o charakterze monograficznym, uznawany za jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce. Przypomnijmy, że w 2008 roku, podczas XXXIII edycji Festiwalu, Teatr Jaracza z Łodzi zaprezentował "Ślub" Witolda Gombrowicza w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Andrzej Wichrowski otrzymał wówczas Nagrodę Aktorską za rolę Ojca/Króla.

17 kwietnia, o godzinie 19.00, na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

(-)
Materiał Teatru
17 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia