Kobiecy weekend w Starej ProchOFFni

"Dolne partie - musical intymny" na "Kobiecym weekendzie"

"Dolne partie - musical intymny", tekst i reż. Szymon Turkiewicz, wyk. Dagmara Bąk, Magdalena Engelmajer, Anna Maria Guzik, Monika Pęconek, Stara Prochownia, Scena Współczesna, ul. Boleść 2, bilety: 30 zł, rezerwacje: tel. 793 355 353, sobota (28.08) - niedziela (29.08), godz. 19.15

Czy o sprawach intymnych, które kobiety poruszają tylko we własnym gronie, wypada mówić na scenie? Twórcy najnowszego spektaklu przygotowanego na Scenie Współczesnej przekonują, że tak.

Inspiracją dla Szymona Turkiewicza, autora i reżysera widowiska, był jeden z rozdziałów głośnej książki Eve Ensler "Monologi waginy". Bohaterką "Dolnych partii" uczynił młode kobiety, które postanawiają się wybrać na "Warsztaty pochwowe", by tam dowiedzieć się więcej o swojej kobiecości.
Zgodnie z zapowiedziami artystów ta pełna ciepła i humoru opowieść oswaja z tematami tabu, przełamuje zahamowania i leczy z kompleksów. Lekką, zabawową atmosferę wprowadzają musicalowa konwencja oraz piosenki, do których teksty napisały Zuza Motorniuk i Magdalena Engelmajer.

Premiera spektaklu będzie częścią "Kobiecego weekendu". Warto do Starej Prochowni zajrzeć w sobotę i niedzielę już o godz. 17. W programie m.in. koncert Justyny Gugały "Jeny and Devil" oraz wystawa multimedialna przygotowana przez Katarzynę Rzontkowską.

Julia Rzemek
Zycie Warszawy
28 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia