Kobiecy weekend w Starej ProchOFFni

"Dolne partie - musical intymny" na "Kobiecym weekendzie"

"Dolne partie - musical intymny", tekst i reż. Szymon Turkiewicz, wyk. Dagmara Bąk, Magdalena Engelmajer, Anna Maria Guzik, Monika Pęconek, Stara Prochownia, Scena Współczesna, ul. Boleść 2, bilety: 30 zł, rezerwacje: tel. 793 355 353, sobota (28.08) - niedziela (29.08), godz. 19.15

Czy o sprawach intymnych, które kobiety poruszają tylko we własnym gronie, wypada mówić na scenie? Twórcy najnowszego spektaklu przygotowanego na Scenie Współczesnej przekonują, że tak.

Inspiracją dla Szymona Turkiewicza, autora i reżysera widowiska, był jeden z rozdziałów głośnej książki Eve Ensler "Monologi waginy". Bohaterką "Dolnych partii" uczynił młode kobiety, które postanawiają się wybrać na "Warsztaty pochwowe", by tam dowiedzieć się więcej o swojej kobiecości.
Zgodnie z zapowiedziami artystów ta pełna ciepła i humoru opowieść oswaja z tematami tabu, przełamuje zahamowania i leczy z kompleksów. Lekką, zabawową atmosferę wprowadzają musicalowa konwencja oraz piosenki, do których teksty napisały Zuza Motorniuk i Magdalena Engelmajer.

Premiera spektaklu będzie częścią "Kobiecego weekendu". Warto do Starej Prochowni zajrzeć w sobotę i niedzielę już o godz. 17. W programie m.in. koncert Justyny Gugały "Jeny and Devil" oraz wystawa multimedialna przygotowana przez Katarzynę Rzontkowską.

Julia Rzemek
Zycie Warszawy
28 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Słownik miejsc wyobrażonych
Państwowy Instytut Wydawniczy
Alberto Manguel, Gianni Guadalupi

Trailer tygodnia