Kochaj albo odrzuć

"Być jak Beata" - reż. Magdalena Miklasz - Teatr Współczesny w Szczecinie

Spektakl muzyczny złożony z piosenek jednej z najbardziej charyzmatycznych wokalistek naszych czasów, Beaty Kozidrak, o której twórczości Dorota Masłowska pisze tak: „Te piosenki można kochać albo odrzucać, ale one jasno pokazują, że w całym swoim gwiazdorstwie Beata Kozidrak nie była figurantką, firmującą piękną twarzą i silnym głosem wytwory producentów – wyjadaczy. Była oryginalną, wrażliwą, rezonującą z rzeczywistością artystką, dającą ekspresję swojemu istnieniu i czasom, w których żyła".

Aktorom towarzyszyć będzie na scenie grający na żywo zespół muzyczny, a znane nam wszystkim piosenki nabiorą oryginalnego brzmienia dzięki nowym aranżacjom Tomasza Lewandowskiego.

Coraz bliżej do premiery spektaklu „Być jak Beata"...

Już całkiem niedługo (bo 2 lutego) na Dużej Scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie długo wyczekiwana premiera spektaklu muzycznego „Być jak Beata" z piosenkami Beaty Kozidrak i BAJMU. Mamy świetną wiadomość – artystka zapowiedziała swoją obecność na premierze!

To będzie bardzo rozśpiewana sobota (i miejmy nadzieję, że przy okazji tego przedstawienia stanie się to tradycją!). Spektakl w reżyserii Magdy Miklasz z aranżacjami muzycznymi Tomasza Lewandowskiego powstał na podstawie pomysłu Piotra Domalewskiego, który jest również współautorem scenariusza (wraz z Żelisławem Żelisławskim). Scenografię przygotuje Mirek Kaczmarek, a kostiumy – Hanka Podraza. Za reżyserię światła odpowiada Piotr Nykowski, a za wideo, które pojawi się w spektaklu – Kamila Paradowska.

W spektaklu zostaną wykorzystane znane przeboje Beaty Kozidrak i BAJMU (m.in. „Piechotą do lata", „Małpa i ja" czy „U stóp szklanych gór") w nowym, oryginalnie brzmiącym muzycznie wydaniu. Na scenie zobaczymy Magdalenę Wrani-Stachowską, Marię Dąbrowską, Arkadiusza Buszkę i Macieja Litkowskiego. Aktorom będzie towarzyszył zespół grający na żywo (w składzie: Tomasz Lewandowski – instrumenty klawiszowe, Paweł Rozmarynowski -bas, moog, Waldemar Zieliński – gitara, Kuba Fiszer – perkusja).

Ekscytacja tym większa, że swoje przybycie na premierę zapowiedziała sama artystka, Beata Kozidrak!

Podczas premiery scenie pojawi się też gość specjalny, Katarzyna Kossak – osoba, która o Beacie wie najwięcej...

Ewa Madruj
Materiał Teatru
28 stycznia 2019

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia