Kod Mistrzów z Zygmuntem Koniecznym

Spotkanie w dniu 19 stycznia o godz. 18:00, Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, Kraków

Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie z cyklu KOD MISTRZÓW, którego Gościem będzie Zygmunt Konieczny: kompozytor, twórca polskiej piosenki literackiej, autor muzyki teatralnej i filmowej.

Zygmunt Konieczny

Urodził się 3 stycznia 1937 roku w Krakowie. Debiutował w 1959 roku w krakowskim kabarecie Piwnica pod Baranami. Tworzył muzykę do tekstów wybitnych poetów polskich i obcych, interpretowanych przez znanych wykonawców. Nazywany "wesołym kompozytorem smutnych piosenek".
Jego zasługą jest oryginalny styl wykonawczy Ewy Demarczyk, z którą współpracował od 1962 roku.

Kod Mistrzów

Cieszący się dużym zainteresowaniem publiczności cykl spotkań z Autorytetami intelektualnymi i artystycznymi, które od lat kształtują nasz zbiorowy światopogląd i wyobraźnię. Mistrzowie opowiadają nie tylko o swoich doświadczeniach życiowych, ale także przedstawiają lektury, filmy i inne inspiracje, które najmocniej wpłynęły na ich życie.

Spotkania z Autorytetami ze świata sztuki i nauki mają nie tylko wzbogacać słuchaczy, ale także inspirować tych, którzy wciąż poszukują swojej życiowej drogi. W spotkaniach wzięli dotąd udział: Kazimierz Kutz, Jadwiga Staniszkis, Karol Modzelewski, Jerzy Stuhr, Janina Paradowska, Anna Polony, Jan Pieszczachowicz, Seweryn Blumsztajn, Jerzy Trela, Krystyna Zachwatowicz, Stanisław Janicki, Bronisław Cieślak, Janusz Majewski, Jan Peszek, Marian Konieczny, Krzysztof Zanussi, Stefan Chwin, Maja Komorowska, Artur Rojek.

(-)
Materiał Teatru
13 stycznia 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia