Kod Mistrzów z...

Andrzej Seweryn - wybitny aktor i reżyser teatralny.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z wyjątkowym Artystą w ramach cyklu "Kod Mistrzów" organizowanego przez Teatr Groteska.

4 października (wtorek) o godz. 18.00 będziemy mieli okazję porozmawiać z Andrzejem Sewerynem.

Informujemy, że na to wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które już można odbierać w Kasie Teatru Groteska. Miejsca są nienumerowane.

Ze względu na duże zainteresowanie, zachęcamy do punktualnego przybycia na spotkanie - osoby spóźnione, zostaną wpuszczone w miarę dostępności miejsc na Sali Teatralnej!

Zapraszamy

Andrzej Seweryn - wybitny polski Artysta. Aktor i reżyser teatralny. Zagrał znaczące role w wielu polskich
i zagranicznych produkcjach filmowych. Od 2011 roku pełni funkcję Dyrektora naczelnego Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.
Uhonoronowany wieloma prestiżowymi nagrodami. Za rolę w Dyrygencie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie (1980). We Francji odznaczony Orderem Sztuki i Literatury (1994) oraz Legii Honorowej (2006). Nagrodzony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2006). W tym roku otrzymał nagrodę Srebrnego Lamparta, za fantastyczną rolę Zdzisława Beksińskiego w Ostatniej rodzinie,
na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.
Znany między innymi z takich filmów jak: Człowiek z żelaza, Lista Schindlera, Zemsta, Pan Tadeusz, Różyczka, Ostatnia rodzina.

(-)
Teatr Groteska
22 września 2016
Portrety
Andrzej Seweryn

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia