Kolce dzikiej róży

24. Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę" w Kielcach

19 czerwca w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach miała miejsce gala finałowa 24. Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę".

Od wielu lat dla kieleckiej publiczności jest to szansa na wyróżnienie ulubionych aktorów i spektakli, a również na skorzystanie z bezpłatnego przeglądu premier z całego sezonu. W tym roku wśród widzów największą popularnością cieszył się spektakl „Wszyscy chcą żyć" w reżyserii Dawida Żłobińskiego, nad którym prace rozpoczął jeszcze wieloletni Dyrektor Teatru Piotr Szczerski. Odmienne zdanie mieli dziennikarze, którzy wśród nowości na kieleckiej scenie wyróżnili „Szalbierza" w reżyserii Pawła Aignera.

Konsekwentnie za najlepszego aktora sezonu przedstawiciele Gazety Wyborczej uznali Pawła Sanakiewicza - postać tutułową w spektaklu, czyli Wojciecha Bogusławskiego. Wśród zespołu Teatru im. S. Żeromskiego doceniona została również praca Eweliny Gronowskiej, Krzysztofa Grabowskiego, Janusza Głogowskiego, Artura Słabonia, Beaty Wojciechowskiej, Dagny Dywickiej, Anny Antoniewicz, Elżbiety Depty, Łukasza Próchniewicza i Joanny Kacperek. Nie została zapomniana również najmłodsza aktorka, czyli Bogna Żłobińska. Tegoroczna gala była również okazją do uczczenia 30. lecia pracy artystycznej Beaty Wojciechowskiej, która na kieleckiej scenie zadebiutowała rolą Herminy w "Bolerze" Pavla Kohouta i od 2008 roku należy do zespołu artystycznego Teatru.

Na gali obecna była Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, która w imieniu Ministra Kultury wręczyła Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis Edwardowi Kusztalowi. Aktor znany widzom zarówno ze sceny jak i srebrnego ekranu został uhonorowany również dodatkową nagrodą od kieleckich mediów- Honorową Dzika Różą za całokształt twórczości.

Joanna Dreczka
Dziennik Teatralny Kielce
27 czerwca 2016

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia