Kolejna sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko w radiowej Trójce

"Na własne życzenie" - reż. Marcin Troński - Teatr Polskiego Radia

„Na własne życzenie", czyli kolejna sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko w radiowej Trójce

W najbliższą niedzielę 29 października Program 3 Polskiego Radia zaprasza na kolejną premierę w ramach cyklicznych spotkań pod szyldem Teatrzyku Zielone Oko. W Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej zagrane zostanie „na żywo" i z udziałem publiczności słuchowisko Marcina Trońskiego „Na własne życzenie" – w jego reżyserii i ze znakomitą obsadą aktorską. Wejściówki rozdawane są na antenie Trójki. Emisja o godz. 20.05.

– „Na własne życzenie" to słuchowisko specjalnie napisane dla Teatrzyku Zielone Oko. Traktuje o sprawach tak poważnych, jak narkomania wśród młodzieży, że nawet zwykły syrop Thiocodin w dużych ilościach może być bardzo niebezpieczny. Opowiada o zwykłych ludzkich sprawach jakimi są miłość, zdrada i nienawiść. Pokazuje stróżów prawa przy zwykłej, mozolnej pracy śledczej i ich problemy – nie tylko zawodowe, ale i rodzinne, niekiedy z przymrużeniem „zielonego oka" – mówi Marcin Troński, który w Polskim Radiu zaprezentuje się po raz pierwszy w „potrójnej roli" – autora, reżysera i aktora (jako komisarz policji).

Oprócz niego w słuchowisku wystąpią: Michał Piela (jako Wacek), Maria Pakulnis (Matka), Przemysław Wyszyński (Adam Tomczyk) i Rafał Zawierucha (sierżant). Reżyseria dźwięku – Grzegorz Rutkowski, muzyka – Sławomir Wierzcholski.

Przedsięwzięcie powstało we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Transmisja z udziałem publiczności w niedzielę 29 października od godz. 20.05 w radiowej Trójce.

Przypomnijmy: pierwsze słuchowisko Teatrzyku Zielone Oko zostało wyemitowane w kwietniu 1967 roku. Wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało cykl. Trójka wznowiła nadawanie audycji w kwietniu 1982 roku. Regularną emisję cyklu zakończono po 20 latach od premiery – w listopadzie 1987. W 2017 roku „Teatrzyk Zielone Oko" powrócił na stałe do ramówki Trójki.

Artur Szklarczyk
Teatr Polskiego Radia
27 października 2017
Portrety
Marcin Troński

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia