Kolejne propozycje dla głodnych teatru

5. edycja "Dotknij teatru" - Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Wśród propozycji akcji "Dotknij Teatru" w najbliższych dniach, m.in. "Trans-Atlantyk" reż. Krzysztof Dziwny Gojtowski oraz Warsztat teatralny Teatru Korkoro.

2 kwietnia/ środa - 16.30

Warsztat teatralny oraz "Trans-Atlantyk" - próba otwarta, Teatr Korkoro
Prowadzenie i reżyseria: Krzysztof Dziwny Gojtowski

występują: Martyna Baranowicz, Zuza Bobrowska, Marta (Nana) Cwujdzińska, Daniel Ebertowski, Justyna Ruda Franczak, Paweł Kępka MIM, Ada Kucner, Karola Madyjewicz, Iwona Majszak, Patrycja Murawska, Joanna Niewiadomska, Agata Polikowska, Marta Pylińska, Iza Rakowska, Aneta Anna Rudzka, Joanna Żochowska

Opis: Podczas kolejnego projektu w ramach Dotknij Teatru 2014 na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Teatr Korkoro zaprasza na godzinny warsztat teatralny, przedstawiający techniki pracy, którymi posługują się osoby współtworzące grupę. Dla chętnych odbędzie się również próba otwarta Teatru Korkowo do sztuki na podstawie "Trans-Atlantyku" Witolda Gombrowicz. Sztuka "mówi" o Polakach - Swojakach, tych na obczyźnie i w ojczyźnie. Gra ironii i powagi sytuacji w obliczu wojny.

Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych, Targ Węglowy (wejście od Tkackiej), Aula,

I piętro, Gdańsk. Wstęp wolny: obowiązują zapisy: e-mail: a.wlodarska@wp.pl/ danielpoland@gmail.com. Organizator: Akademia Sztuk Pięknych Gdańsk, Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce - Laboratorium Badawcze +/-.

3 kwietnia/ czwartek - 17.00

Warsztat parateatralny/taneczny
Prowadzenie: Magdalena Ałaszewska, Dana Chmielewska

Opis: Warsztat będzie obejmował elementy z zakresu teatru, tańca, ruchu, improwizacji tanecznej, kontakt improwizacji oraz techniki tańca współczesnego. Będziemy działać zarówno w przestrzeni jak i na podłodze. Zajęcia mają na celu poszerzenie świadomości własnego ciała, zakresu ruchu, pracy z partnerem. Dotkniemy takich zagadnień jak ciężar, zawieszenie, liderowanie, podążanie, współtworzenie ruchu. Elementy improwizacji będą służyły rozwojowi wyobraźni. Warsztat skierowany jest do osób chcących zaznajomić się z tańcem, otwartych na doświadczenia z zakresu teatru i ruchu.

Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych, Targ Węglowy 6 (wejście od Tkackiej), Aula,

I piętro, Gdańsk. Wstęp wolny: obowiązują zapisy: e-mail: a.wlodarska@wp.pl/ danielpoland@gmail.com. Organizator: Akademia Sztuk Pięknych Gdańsk, Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce - Laboratorium Badawcze +/-.

4 kwietnia/ piątek - 19.00

"Epitafium dla władzy" - inspirowane myślą "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego
spektakl Teatru Gdynia Główna
Reżyseria i scenariusz Ewa Ignaczak
Obsada: Łukasz Dobrowolski, Wojciech Jaworski, Piotr Srebrowski

Ryszard Kapuściński - współczesna ikona literatury faktu, mistrz reportażu, który nadał mu wymiar literacki. Jedno z jego najbardziej znanych dzieł - "Cesarz", stało się inspiracją do podjęcia teatralnego dialogu z zawartą w nim myślą. Spektakl "Epitafium dla władzy" stanowi ogromne, wielopoziomowe wyzwanie - adaptacyjne, reżyserskie, aktorskie. Uniwersalna opowieść o mechanizmach władzy, niezwykle rzadko przenoszona na scenę zadaje pytania, na które odpowiedzi udzielają nieliczni, a uchyla się od niej zbyt wielu.

Miejsce: Teatru Gdynia Główna Plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

Wstęp: Dotknij Teatru 5 podwójnych zaproszeń (lub 10 pojedynczych zaproszeń), pozostałe bilety: 20/30 zł.
Rezerwacje: tel. 58/ 351 15 12, tel. kom. 600 306 634, teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

(-)
Materiał Teatru
2 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia