Kolejny nowy teatr wyłoniony z Doomsday

Grupa Coincidentia

Grupa Coincidentia to nowa nazwa teatru funkcjonującego dotychczas jako jeden z nurtów wewnątrz Kompanii Doomsday. Założyciele Grupy: Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk rozpoczynają działalność pod nowym szyldem z dorobkiem czterech spektakli: "Murdas. Bajka", "Bez Podłogi", "Szopka polska" oraz "Trzecie Imię Kota".

Wkrótce, we współpracy z neTTheatre, zostanie zaprezentowana premiera przedstawienia "Turandot" w reżyserii Pawła Passiniego, a we wrześniu 2010 roku odbędą się pierwsze pokazy spektaklu "Krabat" w reżyserii Christiane Zanger, w którym Sowa i Chomczyk wystąpią na scenie u boku Michaela Vogla, Floriana Feisla oraz Charlotte Wilde.

Nasze dotychczasowe doświadczenia teatralne, związane z szeroko rozumianym teatrem formy (...ożywianych lalek i przedmiotów, ulalkowionych ludzi, ruchomych, efemerycznych obrazów, ról nie chcących trzymać się jednego aktora i aktorów uciekających od jednej roli...), zawsze twórczo mutowały na gruncie pozytywnych konfliktów wynikających ze spotkania z artystami drążącymi różne dyscypliny sztuki: teatr lalek, dramat, wokalistykę, plastykę, muzykę. Bodźce do działania rodziły się na niespodziewanych skrzyżowaniach dróg i prowadziły w przestrzenie zaskakujące. Chętnie korzystaliśmy z tych "impulsywnych przewodników", aby choć przez moment pozostawić poza sobą przeszłość i przyszłość a oddać się temu, w czym mieszka teatr - czasowi teraźniejszemu.

Kontynuujemy zatem Coincidentia - lny, zbieżny i łączący, tryb naszej działalności, wierząc, że będziemy korzystać z impulsów, iskrzeń powstających przy zetknięciu naszych pomysłów z pomysłami osób współtworzących Grupę w kolejnych realizacjach.

Zapraszamy Państwa na spektakle Grupy Coincidentia, czyli w miejsca, gdzie będą krzyżowały się w czasie teraźniejszym nasze drogi.


Materiał nadesłany
1 października 2009

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...