Kolorowanie na zawołanie

"Pokolorowanki" - reż. Honorata Mierzejewska-Mikosza - Teatr Pinokio w Łodzi

W łódzkim Teatrze Pinokio najmłodsi widzowie mogą zobaczyć najnowszy spektakl pt. "Pokolorowanki" zrealizowany w ramach tzw. teatru inicjacyjnego

Droga przez teatralne zakamarki, aktorzy prowadzący maluchy za rękę i miękkie poduchy na podłodze tuż przy scenie, na których w Teatrze Pinokio dzieci mogły – siedząc lub leżąc – oglądać najnowszy spektakl "Pokolorowanki" w reżyserii Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy.

Przedstawienie jest adresowane do widzów, którzy z teatrem stykają się po raz pierwszy i mają nie mniej niż dwa i nie więcej niż cztery lata. Aktorzy: Żaneta Małkowska, Łukasz Bzura i Włodzimierz Twardowski na ich oczach kolorują świat. W białej rzeczywistości staje się niebieski, potem żółty, czerwony i zielony. Każdy intensywny, mocny, naszpikowany emocjami.

Aktorzy do zabawy umiejętnie wciągają dzieci, choć granica między nimi nie zostaje przekroczona. Maluchy z rozdziawionymi buziami wpatrują się w pojawiające się na scenie barwy i przedmioty, słuchając niezwykłych dźwięków. W ten sposób uczestniczą w procesie tworzenia barwnego świata.

Spektakl zrealizowany w ramach tzw. teatru inicjacyjnego, nurtu od kilku lat popularnego w krajach zachodnich, w Polsce praktykowanego w Poznaniu i Warszawie, ma nauczyć dzieci szczególnej, artystycznej wrażliwości oraz oswoić je ze światem zmysłowych doznań.

(jed)
Express Ilustrowany
31 maja 2011

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia