Komedia o nieśmiesznych sprawach

"Finger Mouth" - reż. Alex Knight - Teatr Barakah

Dzisiaj o godzinie 19 w Teatrze Barakach na ul. Paulińskiej wystąpi grupa aktorów z USA z przedstawieniem "Finger Mouth" opracowanym przez Tricklock Company z Albuquerque (Nowy Meksyk, USA).

"Finger Mouth" to mroczna i jednocześnie zabawna opowieść o podróży młodej dziewczyny przez czy-to-prawda świat możliwej choroby umysłowej. Oparta na prawdziwych wydarzeniach z przełomu XIX i XX wieku opowieść podejmuje temat młodej dziewczyny próbującej uciec od dziecięcych traum. Ucieczka ta wiedzie ją prosto w czeluście dziwnego, jakby zawieszonego poza czasem szpitala, w którym lekarze bez kłopotu stawiają diagnozę: histeria. Diagnozę tę usłyszały w owym czasie tysiące kobiet mimo zasadniczo różnych objawów. Komedia Finger Mouth, czerpiąca zarówno z charakterystycznego dla Tricklock Company "fizycznego" stylu gry jak i z techniki teatru cieni, chociaż bawi - wcale nie opowiada o śmiesznych sprawach...

Nie wolno przegapić tego przedstawienia - "Talkin' Broadway"

Tricklock Company to zespół działający od 1993 roku, wyrosły z fascynacji założyciela zespołu Joego Perracchio pracą polskiego Teatru Gardzienice. Grupa skupia się przede wszystkim na pracy zespołowej, kładąc nacisk na przedsięwzięcia teatralne o charakterze działań fizycznych. Od dwudziestu lat prowadzi doroczny festiwal teatralny Revolutions!, kilkutygodniowe święto teatralne prezentujące dokonania zespołów z różnych zakątków świata. Zespół pracuje na stałe w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA), wielokrotnie prezentował swoje przedstawienia podczas tournee i w ramach festiwali (występowali m. in. w wielu miastach USA - Chicago, Baltimore, Los Angeles, Seattle, również w Izraelu, Kanadzie, Serbii, Niemczech, na Węgrzech i w Polsce). Ma za sobą pokazy w ramach Festiwalu w Edynburgu oraz Praskiego Quadriennale. W swoim dorobku mają liczne prapremiery, w tym realizacje tekstów napisanych specjalnie dla zespołu (np. pokazywane kilka lat temu w Polsce "Kołysanki dla mojego ojca"). Tricklock Company od momentu powstania darzą wielką sympatię Polskę, chętnie tu powracają z pokazami swoich przedstawień. Zapraszali do siebie na prezentacje festiwalowe i do pracy przy koprodukcjach szczeciński Teatr Kana oraz Teatr Figur Kraków.

Reżyser, Alex Knight, od wielu lat pracuje w zespole Tricklock Company. Obok pracy teatralnej występuje również w filmach i serialach amerykańskich (m. in. "Breaking Bad", "Jeździec znikąd"). Interesuje się improwizacją teatralną.

Data: 27.07.2014., 19:00
Miejsce: Paulińska 28

Twórcy:
obsada: Hannah Kauffmann, Juli Hendren, Fernando Fresquez, Drew Morrison
reżyseria: Alex Knight
koncepcja: Alex Knight, Hannah Kauffmann, Juli Hendren, Fernando Fresquez; światło i scenografia: Alex Knight, Casey Mraz; kostiumy: Elsa Menendez; projekt i wykonanie lalek: Alex Knight, Hannah Kauffmann, Juli Hendren, Fernando Fresquez, Drew Morrison; oświetlenie sekwencji teatru cieni: Davey Rogulich; dźwięk i muzyka: Brandon Sciarrotta

Bilety: 40/25 zł

(-)
Materiał Teatru
26 lipca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...