Komedia obyczajowa

"Plotka" - reż. Cezary Iber - Teatr Muzyczny w Gliwicach

Plotka potrafi być niczym miecz obosieczny. Współczesny fake news wszechobecne narzędzie manipulacji i zniszczenia. Uknute w ukryciu, za naszymi plecami, zawsze wbrew prawdzie. Ale... Kiedy jesteśmy celem plotki wyrządzi nam wiele szkód, jednak sprytnie przez nas samych uszyta może pracować na naszą korzyść.

Antybohater. Ot zwykły księgowy – Pignon, ciamajda i życiowy nieudacznik, którego zostawiła żona, a syn nie chce mieć z nim nic wspólnego, a na domiar złego chcą go zwolnić z pracy. Ba, nawet samobójstwa nie potrafi popełnić. I nagle na ratunek przychodzi plotka...

Dzięki niej, z dnia na dzień, Pignon w oczach wszystkich urasta do rangi niezwykłej postaci. Jego dotychczas nudne i nieudane życie zamienia się w ciąg niezwykłych przygód, lub raczej kaskadę barwnych wpadek. Plotka, niczym czarodziejska różdżka zmienia nie tylko jego życie przydając mu kolorytu i nadając mu nowe sensy, ale też porusza serca innych. Ucząc tolerancji, akceptacji, szczerości i odwagi w walce o samych siebie.

Ale i Pignon stając się kimś zupełnie innym odważnie wykracza poza dotychczasowe schematy i sięga po szczęście.

Daniel Arbaczewski
Materiał Teatru
5 października 2019
Portrety
Cezary Iber

Książka tygodnia

Street Art. Wielcy artyści i ich wizje
Wydawnictwo ARKADY
Alessandra Mattanza

Trailer tygodnia