Komedia z Capitolu w Operze Nova

"Drugi rozdział" - reż: Wojciech Adamczyk - Teatr Capitol w Warszawie

Można zacząć wszystko od nowa - zapewniają twórcy broadwayowskiego hitu - spektaklu Teatru Capitol. 19 marca w Operze Nova o godz. 17.30 i 20.30 wystawiona będzie komedia "Drugi rozdział".

W obsadzie zobaczymy znanych aktorów: Darię Widawską, Tamarę Arciuch, Piotra Grabowskiego i Bartka Kasprzykowskiego.

George to niedawno owdowiały pisarz w średnim wieku. Jego brat Leo na silę szuka mu nowej partnerki życiowej. Jenny to świeża rozwódka, którą na randki próbuje umawiać jej przyjaciółka Faye. Pewnego wieczoru, zupełnie przypadkiem, George wykręca numer telefonu Jenny po to, by zupełnie niespodziewanie młodzieńczo się w niej zakochać i dwa tygodnie później wziąć z nią ślub. Życie jednak szybko weryfikuje różowy scenariusz. Na jaw wychodzą skrywane problemy nowożeńców, które stawiają ich związek pod znakiem zapytania. George tęskni za zmarłą żoną, a Jenny odkrywa zaskakujący sekret przyjaciół.

Tytułowy drugi rozdział to próba ułożenia sobie przez bohaterów życia jeszcze raz. To opowieść o przewrotności ludzkich uczuć, trudzie małżeństwa, zdradzie, szaleńczej miłości i życiowym niespełnieniu. Pełen humoru tekst jednocześnie wzrusza i trzyma w napięciu. "Drugi rozdział" to niesamowicie aktualna historia, w której każdy może odnaleźć kawałek siebie.

Bilety w kasie opery, tel. 52 325 15 55, w Biurze Obsługi Widza, tel. 52 325 16 55, na www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl.

(JO)
Express Bydgoski
8 marca 2012

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia