Koncert Anity Lipnickiej i Johna Porter

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach to sekret ich sukcesu.

Anita Lipnicka - wokalistka, poetka, autorka tekstów. Odnosiła ogromne sukcesy jako głos Varius Manx, nagrywała z powodzeniem solowe płyty. John Porter - z pochodzenia Walijczyk, od 1976 r. mieszkający w Polsce, współzałożyciel grupy Maanam, rockman niezależny i niepokorny.

Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki "For You" na jego płycie "Psychodelikatesy". Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Artyści wiele koncertują zarówno w Polsce, jak i za granicą - zawsze ciepło przyjmowani przez publiczność.

W 2009 roku Anita nagrała pierwszą po kilku latach solową płytę "Hard Land of Wonder" - płyta szybko uzyskała status złotego krążka. W listopadzie 2013 roku ukazała się płyta "Vena Amoris", od 13 lat po raz pierwszy po polsku.

W 2011 roku John Porter wydał swoją pierwszą płytę solową od lat. "Back in Town" premierę miała 17 marca 2011 roku, a już 8 października 2014 będzie premiera nowej płyty "Honey Trap".

BILETY: 75 zł (przedsprzedaż, odbiór do 22 września) i 85 zł (od 22 września). Informacje i rezerwacja biletów: 74 666 73 40.

(-)
Materiał Teatru
7 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia