Koncert charytatywny - Fundacja Lion Club

III Charytatywny koncert "Dzieci dzieciom" - online

Zapraszamy na koncert przygotowywany przez Fundację Lions Club, Zespół Szkół Specjalnych w Nowej Hucie, przy gościnnym udziale dzieci i młodzieży z innych szkół nowohuckich, który w tym roku odbędzie się online, a którego hasłem przewodnim jest "Tęsknię za Tobą Teatrze".

Zespół Szkół Specjalnych nr 14 to szkoła otwarta na każdego ucznia, aktywizująca i inspirująca do rozwoju poprzez mądre towarzyszenie dziecku, uwzględniające jego potencjały i ograniczenia, które jest prowadzone w atmosferze dialogu i wzajemnego poszanowania.

Szkoła stanowi miejsce integracji i współpracy ponad wszelkimi podziałami. W ostatnich latach realizowała wiele projektów, których celem jest przedstawienie uczniów z tej najlepszej i najszczęśliwszej strony – ich artystycznej twórczości. Ta sfera życia naszych dzieci stanowi bardzo ważną część ich rozwoju.

Z tej właśnie potrzeby między innymi zrodził się projekt - „Jestem artystą" oraz projekt „Tacy Sami". Aby spełnić marzenia podopiecznych od trzech lat dzięki pomocy Lions Club Kraków - Stare Miasto, Teatru Ludowego, Fundacji dla AGH, organizowany jest już po raz trzeci charytatywny koncert „Dzieci Dzieciom".

W koncercie tym bierze udział wielu artystów, którzy z wielkim zaangażowaniem prezentują swoją twórczość dedukując ją naszym uczniom. Podczas koncertu na scenie Teatru Ludowego nasi młodzi artyści łączą się ze wszystkimi uczestnikami koncertu poprzez taniec i śpiew, niosąc przesłanie, że sztuka nie zna podziałów.

W tym roku III charytatywny koncert „Dzieci Dzieciom" ma szczególną oprawę. Wszyscy artyści biorący w nim udział, jednoczą się online z uczniami szkoły i ich rodzinami pomagając im przejść przez ten nietypowy dla wszystkich czas. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na pomoc uczniom, by dać im nadzieję na lepsze jutro.

Link do wydarzenia będzie aktywny od 26 czerwca od godz.18.00

NA STRONIE WWW TEATRU LUDOWEGO

NA KANALE YOUTUBE

Podczas koncertu wesprzeć będzie można uczniów i wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych, którzy w tym roku zbierają pieniądze, z przeznaczeniem wydatkowania ich na kulturę.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia inicjatywy

Beata Strama
Materiał nadesłany
27 czerwca 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia