Koncert chóru w Amfiteatrze

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Akademicki Chór Pieśni Rosyjskiej „Słowiańskie Melodie” to jeden z najciekawszych zespołów prezentujących uwspółcześniony folklor rosyjski. W swoim repertuarze prezentuje aranżacje utworów folklorystycznych oraz współczesną twórczość autorską, znane i popularne melodie z lat 50-70-tych. Oraz przygotowane z rozmachem przedstawienia, w tym inscenizacje obrzędów, gdzie odpowiadając na wymagania współczesnego widza tradycyjne pieśni ludowe wzbogaca barwną inscenizacją i choreografią. Śmiałe aranżacje i wyśmienita jakość wykonania tradycyjnych pieśni są dziś wizytówką Chóru.

Tradycyjny folklor w twórczości zespołu spotyka się ze współczesnymi kompozycjami i nowoczesną melodyką. Zachowuje jednocześnie najważniejsze elementy tradycyjnego folkloru.

Zespół brał udział w licznych najważniejszych festiwalach folkowych i folklorystycznych w Rosji i zagranicą. Do najważniejszych trofeów należy „ludowy Oscar" na festiwalu w Gorizii (Włochy) za reżyserię i choreografię teatralizowanego przedstawienia „Zabawy na Maślenicę".

Zespół z powodzeniem prezentuje się też w mniejszych formach, jako zespół instrumentalny, grupa wokalna czy grupa żeńska. Na co dzień pracuje w zespole sześścdziesięcioosobowym.

To dziś jeden z najlepszych rosyjskich profesjonalnych zespołów prezentujących twórczość ludową.

Akademicki Chór Pieśni Rosyjskiej „Słowiańskie Melodie"

Rosyjskiego Państwowego Centrum Muzycznego Radia i Telewizji

Dyrektor Artystyczny: Aliaksandr Darmastuk

Kierownik chóru: Jelena Zawarzina, Aliaksandr Bredichin

Amfiteatr Opery i Filharmonii Podlaskiej

6 sierpnia (środa)

godz. 19.00

wstęp wolny!

(-)
Materiał OiFP
1 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia