Koncert Godzina W

Teatr Kamienica, Warszawa

Teatr Kamienica zaprasza 1 sierpnia o 16:00 na wyjątkowy koncert upamiętniający 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Koncert odbędzie się na dużej Scenie Oficyna. W programie, oprócz występu Justyny Sieńczyłło i Emiliana Kamińskiego, odbędzie się prezentacja filmów historycznych oraz recytacja poematu o Warszawie. Na zakończenie Dyrekcja Kamienicy zaprosi wszystkich gości na powstańczy poczęstunek. Wstęp na koncert jest wolny.

Obchody zaczniemy od prezentacji Warszawy sprzed II wojny światowej, kiedy to nie bez powodu była ona nazywana Paryżem Północy. Prezentacji dokona historyk sztuki, varsawianista Michał Krasucki. „Poemat o Wypędzonych", własnego autorstwa zaprezentuje Andrzej Rodys, człowiek, który podczas Powstania Warszawskiego miał 7 lat.

Dyrekcja Teatru Kamienica, Justyna Sieńczyłło oraz Emilian Kamiński wspólnie zaśpiewają pieśni powstańcze i patriotyczne, m.in. takie jak „Przybyli Ułani pod okienko", czy „Warszawo ma".

Na zakończenie zostaną zaprezentowane filmy w reżyserii Andrzeja Kałuszki: „Przelot nad zdobytym miastem", „Początek", „Warszawa w locie" oraz „Przedwojenna Warszawa".

Po oficjalnej uroczystości, w zabytkowym wagonie tramwajowym „Berlinka", znajdującym się przed Teatrem Kamienica odbędzie się poczęstunek powstańczy.

Sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia w Teatrze Kamienica jest PZU.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, bezpłatne bilety można odebrać w kasie Teatru Kamienica, Al. Solidarności 93, 00-144 Warszawa. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 17:00

Monika Dziekan
Materiał Teatru
20 lipca 2016

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...